Uit een uitgelekt voorstel van de Europese Commissie blijkt dat aankomende woensdag plannen worden gepresenteerd voor een nieuwe Europese vennootschap. Dat meldt het Duitse Handelsblatt, die een uitgelekte notitie zou hebben bemachtigd.
In het voorstel is opgenomen hoe de nieuwe vennootschap, ook wel aangeduid als 'EU Inc' (of Societas Europaea Unificata, S.EU.), er uit komt te zien. Zo moet de entiteit volgens het 'Model EU Inc' overal in de EU opgericht kunnen worden en binnen 48 uur actief kunnen zijn in meerdere EU-landen zonder tussenkomst van een notaris en zonder startkapitaal. Voor maximaal € 100 aan administratiekosten zou zo een goedkope, efficiënte rechtsvorm voor internationaal opererende ondernemingen in het leven kunnen worden geroepen.
Met de invoering van deze vennootschap wil de Europese Unie een antwoord geven op kritiek van bedrijven. De kritiek ziet in de kern op het gebrek aan concurrentievermogen van Europa door de verscheidenheid aan rechtsvormen en regels. Hierdoor vlucht Europees kapitaal vaak naar de VS, waar deze belemmeringen minder groot zijn. Om dit te voorkomen, zal het met de EU Inc bijvoorbeeld mogelijk zijn om binnen de Europese Unie internationaal te ondernemen zonder veelal nieuwe dochterondernemingen te moeten oprichten.
Lees het artikel op de website van het Handelsblatt of een soortgelijk bericht in het Financieele Dagblad.
Bron: Handelsblatt