Als de Belastingdienst twijfelt aan de handelswaarde op de koerslijsten van de autohandel, kan de dienst deze bedragen controleren en afwijken van het opgegeven bedrag. Het speelt bij de aangifte bpm (belasting van personenauto’s en motorrijwielen) voor een gebruikt motorrijtuig.
De dienst waarschuwt dus dat de aangever van het gebruikte voertuig een ander bpm-bedrag moet betalen omdat de fiscus is afgeweken van de waarde op de koerslijsten.
Bij de berekening van de bpm voor een gebruikt motorrijtuig krijgt de aangever een korting (afschrijving) op het bruto bpm-bedrag. De bruto bpm min de afschrijving is de bpm die de aangever moet betalen. De afschrijving kan worden berekend met een koerslijst, een taxatierapport of de forfaitaire tabel.
Bron: Belastingdienst
Informatiesoort: Nieuws
Rubriek: Belastingheffing van motorrijtuigen