The third indent of Article 2(4)(b) of Council Directive 2003/96/EC restructuring the Community framework for the taxation of energy products and electricity must be interpreted as meaning that the electricity used for the operation of turbo blowers intended to compress the air subsequently used in a blast furnace in the process of producing pig iron by chemical reduction of iron ore is not ‘electricity used principally for the purposes of chemical reduction' within the meaning of that provision.
Gerelateerde artikelen
Turks- en Caicoseilanden en Vietnam zijn nieuw op de zwarte EU-lijst
De Turks- en Caicoseilanden en Vietnam zijn toegevoegd aan de EU-lijst van jurisdicties die niet-coöperatief zijn op belastinggebied. Dat heeft de Raad van de EU op 17 februari 2026 bekendgemaakt.
Lagarde: EU moet geen belastingen opleggen tegen kapitaalvlucht
Europa moet geen belastingen opleggen om kapitaaluitstroom naar andere regio's te voorkomen. Het is beter om prikkels voor investeringen in Europa te creëren. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB), Christine Lagarde, zondag gezegd tijdens een paneldiscussie op de veiligheidsconferentie in München.
Raad van de EU keurt nieuwe douaneregels kleine pakketten formeel goed
De Raad van de EU heeft op 11 februari 2026 de nieuwe douaneregels voor e-commerce en invoer van kleine pakketten naar de EU formeel goedgekeurd.
EU wil bedrijfsregistratie in hele Unie in 48 uur mogelijk maken
Het moet mogelijk worden voor Europese ondernemers om binnen 48 uur hun bedrijf in elke EU-lidstaat te registreren. Dat voornemen staat in een plan van de Europese Commissie om obstakels binnen de interne markt van de EU te verwijderen, aldus voorzitter Ursula von der Leyen in het Europees Parlement.