The condition, laid down in Article 2(3) of Council Directive 2003/96/EC of 27 October 2003 restructuring the Community framework for the taxation of energy products and electricity, according to which energy products other than those for which a level of taxation is specified in the directive are to be taxed according to use, at the rate for the equivalent heating fuel or motor fuel, must be construed as meaning that it must be determined, first, whether the product at issue is used as heating fuel or motor fuel, before identifying, secondly, for which of the motor fuels or the heating fuels, as the case may be, listed in the corresponding table in Annex I to that directive the product at issue is in fact a substitute in terms of use or, failing that, which of those motor fuels or those heating fuels is, by its properties and intended use, the closest to it.
The Court of Justice has given a judgment in the case Kronos Titan.
0
MEEST GELEZEN
VN Vandaag
VN Vandaag
VN Vandaag
VN Vandaag
Gerelateerde artikelen
Nieuws
Adviseur EU-hof steunt eerdere vernietiging KLM-coronasteun
De miljardensteun die de Nederlandse staat tijdens de coronapandemie aan KLM verleende, staat opnieuw juridisch ter discussie. Een belangrijke adviseur van het Europees Hof van Justitie adviseert een eerdere vernietiging van de Europese goedkeuring voor de steun door de op een na hoogste EU-rechter in stand te laten.
27 maart 2026
VN Vandaag
Italiaanse groepsbelasting volgens A-G HvJ niet in strijd met vrijheid van vestiging
Advocaat-generaal Kokott concludeert dat het niet in strijd met het EU-recht is dat de gunstigere Italiaanse regeling voor de aftrekbaarheid van rentekosten in het kader van een groepsbelasting niet geldt voor de Italiaanse vennootschappen die SG direct houdt.
27 maart 2026
VN Vandaag
Kosten ontwerpen printsjablonen voor etiketten op conserven in blik behoren tot transactiewaarde
Het Hof van Justitie oordeelt dat de kosten van het ontwerpen van sjablonen voor etiketten die worden aangebracht op conservenblikken met levensmiddelen die in het EU-grondgebied EU worden ingevoerd, moeten worden opgeteld bij de voor deze ingevoerde goederen werkelijk betaalde of te betalen prijs.
27 maart 2026
VN Vandaag
Door Canadese douane genoemde prijs is bruikbaar voor vaststellen douanewaarde ingevoerde auto
Het Gerecht oordeelt dat de door de Canadese douaneautoriteiten aangegeven prijs voor de invoer van de beschadigde auto, voor de vaststelling van de douanewaarde van de auto, kan worden aangemerkt als een in het douanegebied van de EU beschikbaar gegeven.
26 maart 2026
VN Vandaag
Expliciete bepaling voor afwijking BTW-vrijstelling reisbureaus niet nodig
Het Gerecht oordeelt dat voor de toepassing van de stand-stillbepaling niet is vereist dat Belgiƫ expliciet moet voorzien in de in art. 26 lid 3 Zesde BTW-richtlijn bedoelde afwijking van de BTW-vrijstelling voor diensten van reisbureaus met betrekking tot reizen buiten de EU.
26 maart 2026
VN Vandaag
Verkorte afdoening vraag over EU-rechtelijke bepaling strijdig met EU-recht
Het Hof van Justitie oordeelt dat het in strijd met het EU-recht is dat een opgeworpen vraag over de uitlegging of de geldigheid van een EU-rechtelijke bepaling met een verkorte motivering kan worden afgedaan. Dit geldt voor zaken waarin de beslissing niet meer vatbaar is voor hoger beroep.
25 maart 2026
VN Vandaag
Poolse exclusieve bevoegdheid in wrakingszaken in strijd met EU-recht
Het Hof van Justitie oordeelt dat het in strijd met het EU-recht is dat Polen de exclusieve bevoegdheid toekent aan een orgaan om uitspraak te doen op een verzoek om een rechter te wraken wegens de omstandigheden waarin hij is benoemd.
25 maart 2026
Uitvergroot
De Hoge Raad onder druk?
Onder druk van buitenaf kan 2026 een bijzonder jaar worden voor de Hoge Raad. Ik doel daarbij op twee ontwikkelingen in Europees verband (Unierecht en EVRM).
25 maart 2026
VN Vandaag
Europese Commissie doet voorstel voor EU Inc
De Europese Commissie (EC) wil het bedrijven gemakkelijker maken om in de hele EU te starten, te opereren en te groeien, waardoor zij worden gestimuleerd om in Europa te blijven.
24 maart 2026