Sociaal kredietverlener Qredits heeft vorig jaar ruim 100 miljoen euro aan leningen verstrekt aan bijna 4000 kleine ondernemers, een stijging van 10 procent ten opzichte van een jaar eerder. Bijna de helft van de leningen (48 procent) ging naar starters, een doelgroep die (nog) niet bij een bank terecht kan. Dat meldt De Telegraaf.
Dat meer ondernemers bij non-bancaire financiers aankloppen, betekent niet dat banken zich hebben teruggetrokken, stelt Laurens de Vos, directeur zakelijk bankieren van ING Nederland. "Het verhaal dat banken er niet zijn voor het mkb klopt niet," zegt De Vos.
De gemiddelde lening bij Qredits bedroeg iets meer dan 25.000 euro. De sociaal kredietverlener ziet vooral groei in sectoren als handel, bouw en zakelijke dienstverlening. Ook vrouwelijke ondernemers vormen een belangrijke doelgroep: bij 38 procent van de verstrekte kredieten is een vrouw betrokken, aldus de krant.
Bron: Telegraaf
Informatiesoort: Nieuws
Rubriek: Fiscaal ondernemingsrecht