NOB: Commentaar op het wetsvoorstel aanpassing fiscale eenheid
16 november 2015
De Nederlandse Orde van Belastingadviseurs (hierna ‘de Orde') heeft met belangstelling kennisgenomen van het wetsvoorstel Wijziging van de Wet op de vennootschapsbelasting 1969 en enige andere wetten in verband met enkele aanpassingen inzake de fiscale eenheid (Wet aanpassing fiscale eenheid), (34 323). Deze wetsvoorstellen geven de Orde aanleiding tot het plaatsen van een aantal opmerkingen.
Uit het onderzoek over knelpunten aangaande het fonds voor gemene rekening (FGR), zijn volgens staatssecretaris Van Oostenbruggen van Financiën drie knelpunten naar voren gekomen. Voor een van deze knelpunten geldt dat de staatssecretaris geen mogelijkheden ziet om dit op korte termijn op te lossen.
Hof Amsterdam oordeelt dat de verzuimboete terecht is opgelegd. De herinnering en aanmaning zijn naar het juiste adres gestuurd en rechtsgeldig bekendgemaakt. X BV had de adreswijziging afzonderlijk aan de Belastingdienst moeten doorgeven, er kan niet worden volstaan met een adreswijziging aan de Kamer van Koophandel.
Advocaat-generaal Wattel concludeert dat de wijze waarop het hof het rentepercentage op de aandeelhouderslening heeft vastgesteld niet correct is. Er is namelijk een betere arm’s length correctiemogelijkheid voorhanden.
Advocaat-generaal Wattel concludeert dat de wijze waarop het hof het rentepercentage op de aandeelhouderslening heeft vastgesteld niet correct is. Er is namelijk een betere arm’s length correctiemogelijkheid voorhanden.
De Hoge Raad oordeelt dat de inspecteur de foutenleer terecht heeft toegepast. De Hoge Raad overweegt daarbij dat de HIR niet de v.i. betreft. Bij de winstberekening van de v.i. vindt afschrijving dan plaats op de aanschaffingsprijs van het bedrijfsmiddel, dus vóór afboeking van de HIR.
Rechtbank Noord-Holland oordeelt dat een rente van 10%, die X BV met haar aandeelhouders is overeengekomen, onzakelijk hoog is. X BV had ‘senior financiering’ kunnen verkrijgen voor de investering in het pand tegen een aanzienlijk lagere rente dan de 10% die is overeengekomen.
Advocaat-generaal Wattel concludeert dat het ambtshalve opleggen van een definitieve aanslag, voordat de aangiftetermijn is verstreken, niet tot vernietiging van de aanslag leidt. X SA is namelijk niet benadeeld door de voortvarende ambtshalve aanslagoplegging.
Het RB vraagt aandacht voor de ruime formulering van de aftrekbeperking met betrekking tot zakelijke kosten in art. 3.15 Wet IB 2001 en art. 8 lid 5 Wet VPB 1969. Een dergelijke aftrekbeperking bij het ontbreken van een privé-element wordt door ondernemers als zeer onrechtvaardig ervaren. Dit staat in de reactie van het RB op het wetsvoorstel Fiscale verzamelwet 2026 (V-N 2025/23.2).
Hof Amsterdam oordeelt dat de inspecteur aannemelijk maakt dat X BV voor de Wet VPB 1969 in 2010-2012 een met F AG verbonden lichaam is. De inspecteur heeft de aftrek van rente dan ook terecht gecorrigeerd.
De regering in Duitsland wil het aantrekkelijker maken voor Duitse bedrijven om over te stappen op een volledig elektrische auto. Het Duitse ministerie van Financiën is daarom van plan de belastingregels te wijzigen, meldt dpa op basis van een wetsvoorstel dat het persbureau heeft ingezien.