
Het tijdelijk verhogen van de huurtoeslag, zoals de voormalige coalitiepartijen hadden afgesproken, gaat niet door. Dat staat in antwoorden van Minister Heinen van Financiën op vragen over de Voorjaarsnota 2025. Het eenmalige bedrag zou betaald worden uit geld dat de overheid minder kwijt zou zijn door de bevriezing van sociale huren. Dat plan heeft Minister Keijzer van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening met de val van het kabinet teruggetrokken.
Daarom is er nu geen geld meer om in 2026 de huurtoeslag te verhogen. De eenmalige verhoging was een wens van de PVV in de onderhandelingen over de Voorjaarsnota 2025. Politiek leider Geert Wilders doopte dit tot een 'boodschappenbonus' van € 1 miljard.
De tweejarige huurbevriezing zou de staatskas blijvend bijna € 492 miljoen besparen. Dat komt doordat de uitgaven aan huurtoeslag lager zouden uitvallen dan eerder geschat. De huurtoeslag is gekoppeld aan de huurprijzen.
Bron: ANP
Informatiesoort: Nieuws
Rubriek: Toeslagen en zorgverzekeringswet