
De schikking van verzekeraar NN Group rond de zogeheten woekerpolisaffaire is definitief. In januari 2024 trof NN Group een schikking voor ongeveer € 300 miljoen met claimorganisaties ConsumentenClaim, Woekerpolis.nl, Woekerpolisproces, Wakkerpolis en de Consumentenbond. Die zou alleen doorgaan als minstens 90% van de aangesloten klanten akkoord gaat met hun persoonlijke compensatievoorstel. Dat is nu gebeurd, meldt NN.
Alle juridische procedures door de groepen worden stopgezet en na de uitbetaling mogen ze ook geen nieuwe zaken meer starten, aldus NN. De verzekeraar laat weten hiervoor eerder al € 360 miljoen opzij te hebben gezet. Daaronder valt ook € 60 miljoen voor schrijnende gevallen en voor klanten die niet zijn aangesloten bij de organisaties en niet eerder een vergoeding hebben gehad.
De overeenkomst gaat onder meer over beleggingsverzekeringen van Nationale-Nederlanden, Delta Lloyd en ABN AMRO Levensverzekering.
De woekerpolisaffaire begon jaren geleden en heeft bij meerdere verzekeraars gespeeld. In 2006 kwam aan het licht dat bij veel beleggingsverzekeringen vanaf de jaren negentig veel te hoge kosten in rekening waren gebracht. Claimorganisaties mobiliseerden gedupeerden om schadevergoedingen van verzekeraars los te krijgen.
Eerder dit jaar werd bekend dat meer dan 90% van de deelnemers aan de woekerpolisclaim met een polis van Aegon of ASR akkoord was met hun persoonlijke compensatievoorstel. Dezelfde claimorganisaties sloten hierover in 2023 een akkoord voor zo'n € 250 miljoen. Ook met verzekeraars Achmea, Reaal en De Goudse troffen ze schikkingen.
Bron: ANP
Informatiesoort: Nieuws
Rubriek: Verbintenissenrecht