Op donderdag 3 juni verschijnt nummer 7385. In deze aflevering zijn de volgende bijdragen opgenomen:

Mr. A.F. Gunn MA - Fiscalisten, het is tijd voor actie!
Direct door naar het volledige artikel in Navigator

Dr. G.K. Fibbe en prof. dr. A.J.A. Stevens - Consultatie aangepast classificatiekader: op weg naar de ­symmetrische benadering?

Eind maart is het Wetsvoorstel aanpassing fiscaal kwalificatiebeleid in consultatie gebracht. In het Wetsvoorstel worden drie aanpassingen doorgevoerd in met name de Wet VPB 1969: (i) de afschaffing van de open CV, (ii) een aanpassing van de definitie van het fonds voor gemene rekening, en (iii) de introductie van een tweetal aanvullende classificatiemethoden voor situaties met niet-vergelijkbare buitenlandse rechtsvormen. Een aantal van de in het wetsvoorstel opgenomen voorstellen komt overeen met de aanbevelingen die vorig jaar zijn gedaan door de commissie "Personenvennootschappen" van de Vereniging voor Belastingwetenschap, waarvan beide auteurs deel uitmaakten. In hun bijdrage worden de voorstellen uit het consultatievoorstel geanalyseerd en afgezet tegen de voorstellen van de VBW-commissie Personenvennootschappen. Auteurs juichen de afschaffing van de open CV c.q. het criterium van de vrije overdraagbaarheid van harte toe en doen daarbij voorstellen om de wettelijke verankering van deze afschaffing te verbeteren. De aanvulling van de vergelijkbaarheidsmethode voor de classificatie van buitenlandse rechtsvormen met de vaste methode en de symmetrische methode voor niet-vergelijkbare buitenlandse rechtsvormen die in respectievelijk buiten Nederland zijn gevestigd, waarderen zij eveneens positief. Zij doen daarbij een aantal aanvullende suggesties ter verbetering van de wettelijke inbedding van deze voorstellen. Ook roepen zij de (nieuwe) Staatssecretaris op om in het Wetsvoorstel de logische vervolgstap te nemen naar de algehele symmetrische methode ten aanzien van alle buitenlandse rechtsvormen.
Direct door naar het volledige artikel in Navigator

W. Boei LL.M - Rechtsbescherming bij fiscale internationale gegevensuitwisseling anno 2021

Internationale gegevensuitwisseling blijft onverminderd actueel. Zo ook de rechtsbescherming in dit kader. De ­auteur onderzoekt naar aanleiding van een uitspraak van 10 oktober 2020 van het Hof van Justitie van de Europese Unie de huidige stand van de rechtsbescherming bij internationale gegevensuitwisseling en concludeert dat dit meer omvattender is dan in eerste instantie wordt gedacht.
Direct door naar het volledige artikel in Navigator

Mr. ir. A. Roelofsen - UN Tax Committee neemt artikel over Automated Digital Services op in Model

Dit artikel is geschreven naar aanleiding van de recente halfjaarlijkse vergadering van het Tax Expert Committee van de Verenigde Naties. Het behandelt de werkwijze van het Committee en de publicaties die het verzorgt. Deze zijn een belangrijke gids voor ontwikkelingslanden bij het bepalen van hun verdragsbeleid. De aandacht gaat vooral uit naar het VN Modelverdrag waarvan de tekst tijdens deze vergadering is bijgewerkt en uitgebreid. De auteur gaat dieper in op het nieuw opgenomen art. 12B dat een heffingsrecht geeft aan bronstaten voor winst uit automatische digitale diensten. De relatie met het werk aan Pillar 1 en 2 in het OESO/Inclusive Framework wordt toegelicht en er wordt voorzichtig naar de toekomst gekeken.
Direct door naar het volledige artikel in Navigator

Rubriek Parlementair
Direct door naar het volledige artikel in Navigator

Binnenkort in het Weekblad

Intermediary Platforms en btw: stand van zaken en blik op de toekomst

In dit artikel gaan E. Sparidis MSc. & D.B. Middelburg MSc. in op de (fiscale) wet en regelgeving waarmee platforms worden geconfronteerd. Zij besteden aandacht aan de trend waarin platforms die niet op eigen naam goederen verkopen, wel verantwoordelijk worden voor het innen en afdragen van belastingen en het verzamelen en rappor­teren van informatie op grond waarvan wordt gecontroleerd of platformverkopers zelf hun fiscale verplichtingen nakomen. Daarnaast wordt besproken welke gevolgen deze ontwikkelingen hebben op de markt.

De partnerbegrippen nader bekeken

Mr. drs. M.D. Appelman bespreekt de doelstellingen van de fiscale partnerbegrippen en betoogt aan de hand van twee casusposities hoe ze verbeterd kunnen worden. Vervolgens bespreekt hij en geeft hij zijn mening over de recente aanpassingen aan de partnerbegrippen uit de Wet verbetering uitvoerbaarheid toeslagen.

Producten: WFR-signaleringen

9