De Tweede Kamer heeft bij het pakket Belastingplan 2026 in totaal negen amendementen aangenomen. De Minister en Staatssecretaris van Financiën informeren de Tweede Kamer en de Eerste Kamer over de gevolgen van deze amendementen.

Het amendement met de grootste budgettaire impact is het amendement met betrekking tot box 3. Dit geeft in 2026 en 2027 een budgettaire derving van € 1,2 mld. Daarnaast werkt dit amendement door op de wetsbehandeling box 3. Mocht de invoering van de Wet werkelijk rendement box 3 verdere vertraging oplopen, dan kost dit als gevolg van het amendement € 2,4 mld in plaats van de eerder genoemde € 1,2 mld. De bewindslieden hopen dat de Tweede Kamer de behandeling van het wetsvoorstel voortvarend oppakt, om het risico op uitstel te beperken. Het amendement is uitvoerbaar per 1 januari 2026, als wordt geaccepteerd dat de Belastingdienst de massaal opgelegde eerste voorlopige aanslagen inkomstenbelasting berekent met de parameterwaarden voor belastingjaar 2026 zoals die bekend zijn op 14 november 2025. Optredende verschillen worden verrekend in de definitieve-aanslagregeling.

Het amendement dat het tijdelijke overgangsrecht voor fondsen voor gemene rekening uitbreidt, is volgens de bewindspersonen niet uitvoerbaar. De Belastingdienst beziet hoe uitvoering wordt gegeven aan het amendement.

Tenslotte wordt gemeld dat het tweede Europese emissiehandelssysteem (ETS2) met een jaar wordt uitgesteld, naar 2028 in plaats van 2027.

[Nieuwsbron] [Nieuwsbron] [Nieuwsbron]

Rubriek: Inkomstenbelasting, Loonbelasting, Accijns en verbruiksbelastingen, Milieuheffingen, Vennootschapsbelasting, Fiscale wetsvoorstellen

Regelgevende instantie: Ministerie van Financiën

Editie: 3 december

Informatiesoort: VN Vandaag

13

Inhoudsopgave van deze editie

Gerelateerde artikelen