Per 1 januari 2026 worden de griffierechten geïndexeerd. De nieuwe bedragen zijn in de Staatscourant gepubliceerd.

Het gaat om diverse bedragen in onder andere de Algemene wet bestuursrecht (Awb) en het Besluit proceskosten bestuursrecht (Bpb). Het gaat om een stijging van 2,94%.

Het griffierecht voor de meeste belastingzaken in eerste aanleg voor natuurlijke personen gaat van € 53 naar € 54. Voor een aantal specifieke belastingzaken – onder andere dividendbelasting, omzetbelasting en BPM – bedraagt het tarief voor natuurlijke personen € 200 (2025: € 194). Voor rechtspersonen geldt in alle belastingzaken dat het tarief stijgt van € 385 naar € 397.

In hoger beroep en cassatie stijgt in de meeste belastingzaken het griffierecht voor natuurlijke personen van € 143 naar € 147. In de specifieke belastingzaken stijgt het tarief voor natuurlijke personen van € 289 naar € 297. Voor rechtspersonen geldt in alle belastingzaken dat het tarief stijgt van € 579 naar € 596.

Ook enkele bedragen uit het Besluit proceskosten bestuursrecht zijn geïndexeerd.

Wetingang:

Algemene wet bestuursrecht artikel 8.41

Algemene wet bestuursrecht artikel 11.2

Algemene wet bestuursrecht artikel 8.109

Besluit proceskosten bestuursrecht artikel 2

[Nieuwsbron]

Rubriek: Fiscaal bestuurs(proces)recht

Regelgevende instantie: Ministerie van Justitie en Veiligheid

Editie: 25 november

Informatiesoort: VN Vandaag

Focus: Focus

23

Inhoudsopgave van deze editie

Gerelateerde artikelen