Hof Arnhem-Leeuwarden oordeelt dat de boete van € 344 passend en geboden is. Het hoger beroep van de inspecteur is ongegrond.

X beschikt over meerdere hobbyauto’s met een geschorst kenteken. Incidenteel laat hij die ontschorsen om met een auto te rijden. Op 5 mei 2020 wordt geconstateerd dat ondanks de schorsing toch met een auto is gereden. Volgens X is hij per ongeluk met de verkeerde auto de weg opgegaan. In geschil is de MRB-naheffingsaanslag, alsmede de 100% verzuimboete van € 1379. Volgens Rechtbank Gelderland is de boete niet proportioneel voor de kennelijke vergissing van X. De boete wordt gematigd tot 25% (€ 344). De inspecteur gaat in hoger beroep.

Hof Arnhem-Leeuwarden oordeelt dat de boete van € 344 passend en geboden is. De motivering van de rechtbank dat de boete mede is gebaseerd is op het (relatief hoge) gewicht van de auto waarmee gereden is en daarom geen recht doet aan het vergrijp, wordt hierbij expliciet buiten beschouwing gelaten. Het beroep van de inspecteur is ongegrond.

[Bron Uitspraak]

Wetingang:

Wet op de motorrijtuigenbelasting 1994 artikel 35

Wet op de motorrijtuigenbelasting 1994 artikel 37

Algemene wet inzake rijksbelastingen artikel 67C

Instantie: Hof Arnhem-Leeuwarden

Rubriek: Belastingheffing van motorrijtuigen, Fiscaal bestuurs(proces)recht

Editie: 24 november

Informatiesoort: VN Vandaag

8

Inhoudsopgave van deze editie

Gerelateerde artikelen