Berichten van de Aannemersfederatie, FNV en CNV, waarin staat dat er sprake is van schijnzelfstandigheid bij de renovatie, worden niet herkend door het Rijksvastgoedbedrijf. Volgens de bewindspersoon zijn er door het Rijksvastgoedbedrijf en gecontracteerde aannemers geen meldingen ontvangen van de vakbonden.
Het Rijksvastgoedbedrijf toetst risicogestuurd op het naleven van de processen van de opdrachtnemers. Indien noodzakelijk worden zij gewezen op het strikt naleven van de wettelijke en contractuele bepalingen. Bij een overtreding zullen passende maatregelen worden genomen door het Rijksvastgoedbedrijf.
Vanaf 1 januari 2025 is het handhavingsmoratorium voor de kwalificatie arbeidsrelatie loonheffingen opgeheven. Voor de periode vóór deze datum kan de Belastingdienst alleen naheffen als er sprake is van kwaadwillendheid of een eerdere aanwijzing niet voldoende is opgevolgd. Alleen de handhaving verbeteren is niet de oplossing, aldus de minister.
In algemene zin streeft het kabinet ernaar om het aantal schijnzelfstandigen binnen het Rijk zo snel mogelijk af te bouwen. Dat wil helaas (nog) niet zeggen dat er op dit moment helemaal geen sprake meer is van situaties waarbij mogelijk sprake is van schijnzelfstandigheid, aldus de minister.
Wetingang:
Wet op de loonbelasting 1964 artikel 2
Wet op de loonbelasting 1964 artikel 4
Wet op de loonbelasting 1964 artikel 5
Wet inkomstenbelasting 2001 artikel 3.4
Wet inkomstenbelasting 2001 artikel 3.8
[Nieuwsbron] [Nieuwsbron] [Nieuwsbron]
Rubriek: Inkomstenbelasting, Loonbelasting
Regelgevende instantie: Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening
Editie: 28 november
Informatiesoort: VN Vandaag