Rechtbank Gelderland oordeelt dat de douane met toestemming de woning van X heeft doorzocht en terecht een naheffingsaanslag accijns heeft opgelegd. X had onveraccijnsde tabaksproducten voorhanden.

Op 15 december 2021 voeren douaneambtenaren een controle uit bij X' woning na het aantreffen van een adressticker met zijn naam op een locatie waar illegale waterpijptabak wordt geproduceerd. X en zijn vader geven toestemming voor de controle. In de afvalcontainers naast de schuur worden 33,13 kg onveraccijnsde waterpijptabak aangetroffen. X verklaart dat de tabak een dag eerder door een onbekende persoon is afgeleverd. De inspecteur legt een naheffingsaanslag accijns van € 5.330 en € 197 belastingrente op. In geschil is of de douane rechtmatig de woning van X doorzoekt en of X de onveraccijnsde tabaksproducten voorhanden heeft.

Rechtbank Gelderland oordeelt dat de douane rechtmatig de woning van X heeft doorzocht met toestemming van X en zijn vader. De rechtbank stelt vast dat X de tabaksproducten voorhanden heeft, aangezien deze in de afvalcontainers naast de schuur van de woning zijn aangetroffen. De rechtbank verwerpt de stelling van X dat de tabaksproducten onrechtmatig zijn verkregen en dat de naheffingsaanslag in strijd is met het Unierecht, het Handvest en het EVRM. De algemene beginselen van behoorlijk bestuur zijn niet geschonden en de naheffingsaanslag is niet in strijd met het ne bis in idem en una via beginsel. Het beroep van X is ongegrond.

[Bron Uitspraak]

Wetsartikelen:

Wet op de accijns 52

Wet op de accijns 51

Instantie: Rechtbank Gelderland

Rubriek: Accijns en verbruiksbelastingen

Editie: 21 mei

Informatiesoort: VN Vandaag

57

Inhoudsopgave van deze editie

Gerelateerde artikelen