Aangifte loonheffingen: gebruik nieuw percentage gedifferentieerde premie Whk
1 februari 2016
Voor de 1e aangifte loonheffingen over 2016 hebben werkgevers die hun personeel hebben verzekerd voor de werknemersverzekeringen, het nieuwe percentage voor de gedifferentieerde premie Werkhervattingskas (Whk) nodig.
De percentages voor de gedifferentieerde premie Whk staan in de brief die de Belastingdienst in november naar de werkgevers heeft verstuurd.
De plannen om per 1 januari 2029 een nieuw financieringsstelsel voor de kinderopvang in te voeren, liggen volgens staatssecretaris Nobel voor Participatie en Integratie op koers. Naar verwachting wordt in het derde kwartaal van 2026 het wetsvoorstel, met advies van de Raad van State, naar de Kamer gestuurd.
Hof Arnhem-Leeuwarden oordeelt dat X BV haar consultants hoofdzakelijk zonder leiding en toezicht van opdrachtgevers inzet, waardoor indeling in sector 44 (Zakelijke dienstverlening II) blijft gelden. De herindeling door de inspecteur in sector 52 (Uitzendbedrijven) is niet juist.
Het Uitvoeringsinstituut Werknemersverzekeringen (UWV) heeft voor het jaar 2026 de premies voor de vrijwillige verzekeringen WAO, WIA, Ziektewet en werkloosheidsverzekering vastgesteld.
Werkgevers worstelen met een wet die bedrijven vanaf 1 januari 2027 verplicht te rapporteren en te publiceren over de loonkloof tussen vrouwelijke en mannelijke werknemers, meldt het FD. De regels zijn complex en de administratieve lasten groot, aldus werkgeversorganisatie VNO-NCW. Vakbond FNV vreest juist uitstel van de wet en waarschuwt voor mogelijk geldverlies van vrouwen.
Hof Arnhem-Leeuwarden oordeelt dat X als verzekeringsplichtige de inkomensafhankelijke bijdrage Zvw is verschuldigd over het in een kalenderjaar genoten bijdrage-inkomen. Deze zijn dus terecht ingehouden door de betreffende instanties. Er is geen strijd met het gelijkheidsbeginsel en het discriminatieverbod. De Hoge Raad verklaart het beroep in cassatie zonder nadere motivering ongegrond (art. 81 lid 1 Wet RO).
Het maximum bijdrageloon en -inkomen dat voor de heffing van de inkomensafhankelijke bijdrage voor de Zorgverzekeringswet in aanmerking wordt genomen is voor het jaar 2026 vastgesteld op € 79.409. Ook de percentages zijn voor dat jaar vastgesteld. De Minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport heeft het bedrag en de percentages bekendgemaakt.
Hof Arnhem-Leeuwarden oordeelt dat de inspecteur een voorschot inkomensafhankelijke bijdrage ZVW terecht terugvordert, omdat het inkomen van X onder het maximumbijdrageloon blijft.
Om mensen met een laag inkomen en een hoge energierekening deze winter aanvullend te kunnen helpen, krijgen gemeenten € 30 miljoen extra. Met dit geld kunnen gemeenten meer doen om huishoudens met geldzorgen te bereiken en hulp bieden bij het verduurzamen van hun woning.
Hof ’s-Hertogenbosch oordeelt dat het X BV redelijkerwijs kenbaar had moeten of kunnen zijn dat de beschikking Werkhervattingskas 2018 foutief was afgegeven. De inspecteur was daarom bevoegd deze beschikking te herzien en de naheffingsaanslag loonheffingen op te leggen.