Dat meldt de Belastingdienst. In plaats van BAPI komt het Standard Business Reporting (SBR), het overheidsbrede kanaal Digipoort.
Bron: Belastingdienst
Informatiesoort: Nieuws
Rubriek: Belastingrecht algemeen
Dat meldt de Belastingdienst. In plaats van BAPI komt het Standard Business Reporting (SBR), het overheidsbrede kanaal Digipoort.
Bron: Belastingdienst
Informatiesoort: Nieuws
Rubriek: Belastingrecht algemeen
DNB: beperkte bedrijfsdynamiek deels te wijten aan fiscale regelingen zzp'ers
Het Nederlandse bedrijvenlandschap wordt sterk gedomineerd door zeer kleine bedrijven die lang blijven bestaan, maar nauwelijks doorgroeien. Dat hangt samen met onder meer de sterke focus op diensten, fiscale voordelen voor kleine bedrijven (voornamelijk zzp'ers) en de inrichting van de arbeidsmarkt, zoals de ontslagbescherming. Dat staat in een analyse van de Nederlandsche Bank (DNB).
Fiscalist reist door land voor beter belastingstelsel
Blauwdrukken, bouwstenen, rapporten, vakpublicaties, oproepen. Aan ideeën over een beter belastingstelsel is geen gebrek. Volgens vooraanstaand fiscalist Henry Meijer zit het denken over ons belastingstelsel echter muurvast. Het moet anders, vindt de publicist en voormalig eigenaar van het fiscale mkb-platform MFAS. De fiscalist in ruste die na zijn pensionering is gaan schrijven over een rechtvaardiger stelsel, wil in gesprek met zijn publiek. Meijer wil met zijn project verandering bewerkstelligen.
Jongerencongres fiscalisten: de invloed van belastingen op het gedrag van mensen
Op donderdag 23 april 2026 vond in het Haagse hotel Leonardo een jongerenbijeenkomst plaats van de Vereniging voor Belastingwetenschap, die sinds kort het predicaat Koninklijk voor haar naam mag voeren. Het thema van de bijeenkomst was getiteld: ‘Het inzetten van belastingheffing voor gedragsveranderingen’. Centraal stond de vraag hoe fiscale wet- en regelgeving kunnen bijdragen aan gedragsveranderingen van werkend Nederland en het bedrijfsleven. Dit werd middels een drieluik aan jonge sprekers, onderwerpen en lectiones ten tonele gevoerd. Kort samengevat hadden Job Harms, Steffie Vereijken – van den Bosch en Mart van Hulten, allen een onderwerp die aan het centrale thema raakten: het inzetten van belastingheffing voor gedragsveranderingen.
'Nederland heeft 4,4 miljoen eigenaren'
De totale oppervlakte van Nederland en de Noordzee is verdeeld over 8,4 miljoen percelen en 4,4 miljoen eigenaren. Dat heeft het Kadaster in kaart gebracht in het nieuwe onderzoek 'Van wie is Nederland?'. De gezamenlijke overheden zijn de grootste eigenaar van het totaal aan landbouwgrond, natuurgebieden, water, wegen en de gebouwde omgeving in ons land.
Achterhaalde Voorjaarsnota
De oppositie in de Tweede Kamer is kritisch op de financiële plannen van het kabinet-Jetten.