De informatie in dit bericht was onjuist. Lees het herstelbericht.
Bron: Belastingdienst
Informatiesoort: Nieuws
Rubriek: Inkomstenbelasting
De informatie in dit bericht was onjuist. Lees het herstelbericht.
Bron: Belastingdienst
Informatiesoort: Nieuws
Rubriek: Inkomstenbelasting
Coalitie wil nieuwe box 3-stelsel alweer op de schop gooien
De aanstaande coalitie wil het nieuwe stelsel om rendement op vermogen te belasten (box 3), alweer op de schop gooien. De voorgestelde heffing op de waardestijging van bijvoorbeeld aandelen die nu voor behandeling in de Tweede Kamer ligt, moet plaatsmaken voor een belasting die beleggers pas betalen als zij hun bezit met winst verkopen. Dat schrijven D66, VVD en CDA in hun coalitieakkoord.
Ondernemers gaan vaak de mist in met de ondernemersaftrek
De Belastingdienst corrigeert in de IB-aangiften regelmatig de ondernemersaftrek, zoals de zelfstandigenaftrek. Op het Forum Fiscaal Dienstverleners schrijft de dienst dat veel ondernemers er niet in slagen om aannemelijk te maken dat zij voldoen aan het urencriterium. Om hoeveel ondernemers het precies gaat staat er niet bij.
'Beperking aflossingsvrije hypotheek slecht voor doorstroming huizenmarkt'
De doorstroming op de woningmarkt komt verder onder druk te staan, stelt De Hypotheker. Dat is het gevolg van aangescherpte hypotheekregels, waardoor het voor ouderen financieel minder interessant wordt om naar een kleinere koopwoning te verhuizen.
Het Besluit ROW 2026 is gepubliceerd en vervangt het Verzamelbesluit resultaat overige werkzaamheden van 29 november 2021, 2021-15229, Stcrt. 2021, 48048, V-N 2022/3.3.