In een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer benadrukken de organisaties Vastgoed Belang, IVBN, Aedes, NEPROM, NVM, SPPV en WoningbouwersNL het belang van particuliere verhuurders voor de woningbouwopgave. De organisaties waarschuwen dat die rol serieus in gevaar komt als de belastingdruk in box 3 in 2027 nog verder omhoog gaat via een verhoging van het forfait.
Vorige week maakte het kabinet bekend om het forfait in box 3 in 2027 met 1,5 procentpunt te verhogen. Dat doet het om te compenseren voor de verwachte inkomstendaling als in 2028 wordt overgestapt op de Wet werkelijk rendement. Boven op de al eerder verwachte stijging van 0,37 procentpunt komt dat neer op een forfait van 7,87 procent. Voor particuliere verhuurders betekent dit over 2027 een verhoging van 31,2 procent van de belasting die zij afdragen in box 3.
Vastgoed Belang waarschuwde vorige week al dat veel particuliere verhuurders door de forfaitverhoging in problemen zullen komen, met negatieve gevolgen voor de woningmarkt. Daarin wordt de branchevereniging voor de private verhuursector nu gesteund door de koepelorganisaties voor institutionele investeerders, corporaties, projectontwikkelaars, makelaars, professionele verhuurders en woningbouwers.
Eerder riep de WoonAlliantie op om de veronderstelde, fictieve rendementen voorafgaand aan de invoering van de Wet werkelijk rendement niet te verhogen. De ondertekenende brancheorganisaties herhalen dat standpunt nu. Zij roepen op om af te zien van de verhoging van het forfait van 6 naar 7,87 procent en om voor de invoering van de Wet werkelijk rendement te kiezen voor een andere dekking die niet ten koste gaat van het investeringsklimaat op de woningmarkt.
Bron: Vastgoed Belang