Het kabinet houdt vast aan de implementatie van de Richtlijn BTW in het digitale tijdperk (ViDA). Met de voorgestelde wijzigingen moeten ondernemers in minder EU-lidstaten afzonderlijk BTW registreren, terwijl administratieve lasten naar verwachting met circa € 81 mln. per jaar dalen voor Nederlandse bedrijven. Dat schrijft Staatssecretaris Eerenberg van Financiën in de nota naar aanleiding van het verslag Wet implementatie Richtlijn BTW in het digitale tijdperk – enkele BTW-registratie.
Het kabinet gaat onderzoeken of multinationals via territoriale belastingstelsels nog altijd fiscale voordelen kunnen behalen die buiten het bereik van bestaande antimisbruikmaatregelen vallen. Die toezegging doet Staatssecretaris Eerenberg van Financiën in antwoorden op Kamervragen van het lid Stultiens (PRO) over alternatieve routes voor de voormalige CV/BV-structuur.
Het Gerecht oordeelt dat het in strijd met het EU-recht is dat de vrijstelling van accijnzen alleen maar wordt geweigerd omdat de vereiste documentatie voor de overbrenging van accijnsgoederen ontbreekt of laattijdig is opgesteld of doorgezonden.
De Belastingdienst is begonnen met het verminderen van aanslagen vennootschapsbelasting waarbij te veel belastingrente is berekend. Dat meldt de dienst op zijn website.
De Belastingdienst verlengt de regeling voor gemengde projecten bij woningcorporaties tot 1 januari 2035. Deze regeling, oorspronkelijk opgenomen in de standaard-vaststellingsovereenkomsten (VSO2) naar aanleiding van de invoering van de vennootschapsbelastingplicht in 2008, zou in beginsel aflopen per 2025.
Een naar het recht van Chili opgerichte Sociedad por Acciones (Chileense SpA) is voor de toepassing van de Wet VPB 1969, de Wet IB 2001, de Wet DB 1965 en de Wet BB 2021 vergelijkbaar met een Nederlands BV of NV. Dat staat in een standpunt van de Kennisgroep belastingplicht en kwalificatie rechtsvormen.
De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Europese landen invoerheffingen van 100 procent op te leggen als die een belasting op digitale diensten van Amerikaanse techbedrijven invoeren. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
Hof 's-Hertogenbosch oordeelt dat de dividenduitkering belastbaar is op grond van art. 17 lid 3 onderdeel b Wet VPB 1969. Na een uitgebreide toetsing aan de recente arresten van de Hoge Raad over deze materie stelt het hof vast dat de inspecteur voldoet aan zijn initiële bewijslast.
De Staatssecretaris van Financiën wijzigt het Besluit fiscale beleggingsinstelling (Stcrt. 2024, 17312, V-N 2024/33.7) naar aanleiding van de wijziging van de kwalificatiewetgeving per 1 januari 2025. De belangrijkste inhoudelijke wijziging is de toevoeging van onderdeel 8bis, waarin een tijdelijke goedkeuring wordt geïntroduceerd voor de toepassing van de uitdelingsverplichting en financieringslimiet bij gewijzigde kwalificatie van belangen van FBI’s.