The ECJ declares that point (a) of the first paragraph of Article 6(2) and Article 13(B)(b) of Sixth Council Directive 77/388/EEC must be interpreted as precluding the making available of part of immovable property belonging to a legal person to its manager for his private use, without there being provision for the beneficiaries of that arrangement to pay a rent in money by way of consideration for the use of that property, from constituting an exempted letting of immovable property within the meaning of that directive; the fact that the making available of that property is deemed, under the relevant national income tax legislation, to be a benefit in kind stemming from the beneficiaries performance of their corporate duties or under their contract of employment is of no importance in that regard.
The European Court of Justice has given a judgment in the Medicom SPRL & Maison Patrice Alard SPRL case.
0
MEEST GELEZEN
VN Vandaag
VN Vandaag
Kennisgroepstandpunt over kwalificatie Israëlische Ltd
9 december 2025
VN Vandaag
Deelname aan kleine ondernemersregeling is onherroepelijk
9 december 2025
VN Vandaag
VN Vandaag
Gerelateerde artikelen
VN Vandaag
Deelname aan kleine ondernemersregeling is onherroepelijk
Rechtbank Zeeland-West-Brabant oordeelt dat de adviseur destijds bevoegd was om voor X de kleine ondernemersregeling (KOR) aan te vragen. Dit vloeit namelijk voort uit de machtiging om voor haar de BTW-aangiften te doen.
9 december 2025
VN Vandaag
Geen BTW-vrijstelling voor stoppen-met-roken-programma’s
Rechtbank Zeeland-West-Brabant oordeelt dat X BV de medische BTW-vrijstelling niet kan toepassen op de stoppen-met-roken-programma’s (SMR-programma’s), omdat zij niet aannemelijk maakt dat de SMR-coaches over de daarvoor vereiste beroepskwalificaties beschikken.
9 december 2025
Nieuws
Europese ViDA-regelgeving: e-facturering en digitale rapportage
De ViDA-regelgeving moet een modern, digitaal en fraudebestendig BTW-stelsel creëren dat aansluit bij de digitale economie en de interne markt versterkt. De Europese Unie heeft het ViDA-pakket, bestaande uit één richtlijn en twee verordeningen, in maart 2025 gepubliceerd. Specialist Anne Marieke Smits behandelt dit onderwerp op InView in een nieuw fiscaal thema ‘e-facturering en digitale rapportage’.
9 december 2025
VN Vandaag
Nota naar aanleiding van het verslag Wet implementatie EU-richtlijn gegevensuitwisseling minimumbelasting
Het kabinet verwacht een significante vermindering van de administratieve last door de Wet implementatie EU-richtlijn gegevensuitwisseling minimumbelasting. Dat schrijft Staatssecretaris Heijnen van Financiën naar aanleiding van vragen van de Eerste Kamer fracties van de BBB en Visseren-Hamakers.
8 december 2025
VN Vandaag
In rekening gebrachte Nederlandse BTW is geen aftrekbare voorbelasting: rechtbank onbevoegd
Rechtbank Zeeland-West-Brabant oordeelt dat zij onbevoegd is om te oordelen over de BTW-teruggaaf 2018 en dat X SL het recht op aftrek van voorbelasting voor 2019 niet aantoont.
8 december 2025
Nieuws
Loonheffingen november verrekenen met teruggaaf BTW
De Belastingdienst adviseert om het formulier ‘Verzoek loonheffingen verrekenen met teruggaaf BTW’ over het tijdvak november of de 12e vierwekenperiode zo snel mogelijk te versturen.
8 december 2025
VN Vandaag
A-G Van Kempen: geen pleitbaar standpunt voor BTW-fraudeur
A-G Van Kempen is van mening in deze fiscale strafzaak dat verdachte X geen pleitbaar standpunt heeft. Het is vaste jurisprudentie dat iemand die zich schuldig maakt aan fraude of misbruik geen beroep kan doen op het EU-recht.
5 december 2025
VN Vandaag
Ten gehore brengen van muziek zonder vereiste licentie vormt BTW-dienst volgens A-G Gerecht
Advocaat-generaal Martín y Pérez de Nanclares concludeert dat het ten gehore brengen van de beschermde werken, zonder de daarvoor vereiste licentie, door CGS is aan te merken als een dienst onder bezwarende titel.
5 december 2025
VN Vandaag
Nederlands inwoner met Zwitserse werkgever op Panamees gevlagd zeeschip niet verzekerd voor AOW
De Hoge Raad oordeelt dat de Centrale Raad van Beroep er terecht vanuit is gegaan dat geen rekening mag worden gehouden met nationale voorschriften die de verzekeringsplicht afhankelijk stellen van territoriale voorwaarden. Zoals bijvoorbeeld de woonplaats van X. X is niet verzekerd voor de AOW.
5 december 2025
VN Vandaag
Geen hogere belasting- en invorderingsrente na BTW-teruggaaf
Hof Arnhem-Leeuwarden oordeelt dat maatschap X geen recht heeft op hogere rentevergoedingen in verband met de ontvangen BTW-teruggaaf.
5 december 2025