Miljoen a.o. Dutch dividend withholding tax may violate European Union law. Advocate General
26 juni 2015
Advocate General Jääskinen has given an opinion in the joined cases Miljoen, X, Société Générale on the difference in taxation of dividends between a non-resident investor and a resident investor.
Het Hof van Justitie EU oordeelt dat DRV-N en BG-V een regresvordering kunnen instellen tegen MP en GF. Dat Denemarken geen rechtsgrondslag kent voor het verkrijgen van een pensioen of een gelijkwaardige prestatie, is niet van belang.
De Europese Commissie nodigt belangstellenden uit om bij te dragen aan de ontwikkeling van een Europese blauwdruk voor spaar- en beleggingsrekeningen. De blauwdruk moet ook de fiscale behandeling van dergelijke rekeningen bevatten.
Rechtbank Zeeland-West-Brabant oordeelt dat X geen recht heeft op studiekostenaftrek, omdat de betaling als waarborgsom niet voldoet aan de voorwaarden van de Wet IB.
De Hoge Raad oordeelt dat de inspecteur het EU-rechtelijke verdedigingsbeginsel heeft geschonden en vernietigt de BTW-naheffingsaanslag. Volgens de Hoge Raad heeft de inspecteur X BV namelijk niet tijdig en expliciet van de voorgenomen naheffingsaanslag op de hoogte gesteld.
Het Hof van Justitie EU oordeelt dat de niet-naleving van formele verplichtingen niet in de weg staat aan de BTW-vrijstelling voor de wederinvoer in de EU van goederen in de toestand waarin zij zijn uitgevoerd. Dit geldt niet als er sprake is van een poging tot bedrog.
De Tweede Kamer heeft op 12 juni 2025 zeven moties aangenomen die waren ingediend bij de behandeling van het wetsvoorstel Wet tegenbewijsregeling box 3.
Een hypotheekadviseur heeft zijn klant verkeerd geadviseerd. Hierdoor kon de klant de hypotheekrente niet in aftrek brengen in haar aangifte inkomstenbelasting. Daarom heeft de klant recht op schadevergoeding. Dat blijkt uit een zaak die recent diende bij het Klachteninstituut Financiële Dienstverlening Kifid.
De Staatssecretaris van Financiën is van plan in het Belastingplan 2026 een reparatievoorstel te doen om een ongewenste structuur tegen te gaan waarbij belastingplichtigen met een middellijk gehouden lucratief belang belastingheffing over voordelen uit lucratief belang proberen te ontgaan. Dat staat in de antwoorden van de Staatssecretaris van Financiën op vragen over de Fiscale beleids- en uitvoeringsagenda 2025.
Hof Arnhem-Leeuwarden oordeelt dat de in 2013 en 2014 toegekende schadevergoedingen zijn aan te merken als vergoedingen voor gederfd of te derven loon. Zij zijn dan ook terecht in box 1 belast.