Article 63 TFEU must be interpreted as not precluding legislation of a Member State, such as that at issue in the main proceedings, under which an exemption from gift tax relating to certain properties that are protected on account of their forming part of the national cultural and historical heritage is limited to those properties situated in the territory of that Member State, provided that that exemption is not excluded in the case of properties that may form part of the cultural and historical heritage of that Member State despite being located in the territory of another State.
Gerelateerde artikelen
Nieuw formulier voor aangifte erfbelasting bij tweetrapsmaking
De Belastingdienst heeft een nieuw formulier beschikbaar voor de aangifte erfbelasting bij een tweetrapsmaking. Met dit formulier doet iemand aangifte erfbelasting als een verwachter een (deel van een) nalatenschap verkrijgt doordat een voorwaarde van een tweetrapsmaking in vervulling is gegaan. Dit kan bijvoorbeeld het geval zijn als de bezwaarde overlijdt of verhuist naar een verzorgingstehuis.
De voxpop nu ook in het belastingrecht
Het is zover. De Vox populi, of kortweg voxpop, die in de journalistiek al geruime tijd zijn intrede heeft gemaakt, heeft nu ook het belastingrecht bereikt. Het Centraal Planbureau (CPB) heeft namelijk recent een ‘studie’ gepubliceerd naar de erf- en schenkbelasting met de, op het eerste gezicht, verrassende conclusie dat het merendeel van de Nederlandse bevolking voorstander is van een hogere erf- en schenkbelasting. Ervan uitgaande dat de meeste Nederlanders liever minder dan meer belasting betalen, is dit eufemistisch gezegd een bijzondere conclusie.
Rekentool fiscus over waardebepaling agrarisch bedrijf in onderhoud
De rekentool 'waarde going concern' van de Belastingdienst is tijdelijk niet beschikbaar. In de loop van de jaren is de rekenhulp uitgebreid met vragen die niet nodig zijn voor de berekening van alleen de waarde going concern. De dienst wil deze overbodige vragen verwijderen.