De Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) nodigt geïnteresseerden uit om te reageren op de voorgestelde wijzigingen van de modelregels ter verbetering van de rapportageverplichtingen van intermediaire verkopers op digitale platformen.
Rechtbank Noord-Holland oordeelt dat het verlaagde BTW-tarief niet van toepassing is op de verkoop van zonnebrandproducten zonder handelsvergunning. De keuze van de Nederlandse wetgever om toepassing van het verlaagde tarief te beperken tot concrete en specifieke producten waarvoor een handelsvergunning is verleend is niet in strijd met het Europese evenredigheidsbeginsel en het fiscaal neutraliteitsbeginsel.
Advocaat-generaal Richard de la Tour concludeert dat het in strijd met het EU-recht is dat Zweden eist dat het Franse SG haar verlies volgens de Zweedse belastingregels moet berekenen om in aanmerking te komen voor een teruggaaf van Zweedse dividendbelasting.
Indien een overeengekomen rente van 5% bij een onzakelijke lening wordt aangepast naar een vuistregelrente van 3% kwalificeert dit als een neerwaartse aanpassing voor het zakelijkheidsbeginsel, die bij het bepalen van de winst van de belastingplichtige buiten aanmerking blijft. Dat staat in een standpunt van de Kennisgroep deelnemingsvrijstelling.
Het Gerecht oordeelt dat de BTW-vrijstelling voor het beheer van kredieten niet van toepassing is op het beheer van kredieten door A Oy. De vrijstelling geldt namelijk niet voor het beheer van kredieten door een onderneming die deze kredieten heeft verkocht en tegen vergoeding blijft beheren.
De Europese Commissie komt volgende week met voorstellen die het veel lucratiever maken om te beleggen vanuit een bv, meldt De Telegraaf. Daarmee legt Brussel een bom onder onze belastingen op beleggingen in box 3.
De gunstige behandeling van schulden voor winst- of vennootschapsbelastingen stimuleert de afname van kapitaalratio's bij banken. Geschat wordt dat zo'n 60 procent van de toename in schuldfinanciering van banken wordt verklaard door de toename in belastingvoordelen die gepaard gaan met schuldfinanciering. Dat tonen Casper de Vries en Felix Ward aan in een door het Economievakblad ESB gepubliceerd artikel.
In Nederland gevestigde bedrijven kunnen gebruik maken van bestaande Nederlandse fiscale faciliteiten als zij aan de voorwaarden daarvoor voldoen. Deze faciliteiten zijn niet gericht op specifieke bedrijven, en het is daarom ook niet mogelijk om specifieke bedrijven hiervan uit te sluiten.
Advocaat-generaal Pauwels concludeert dat de Rijnvarendenovereenkomst, ondanks de samenloop van de Rijnvaartwerkzaamheden en de Bulgaarse niet-Rijnvaartwerkzaamheden, van toepassing is op X. De A-G overweegt dat diverse bronnen meer indirecte aanknopingspunten opleveren voor de uitleg van het hof dan voor die van de rechtbank.