Onderstaande modellen zijn recent aangepast en voor u geselecteerd omdat ze per direct van belang zijn voor de praktijk.
II Belastingwetten
II.B. Wet op de Vennootschapsbelasting 1969 Kennisgroepstandpunten, besluiten en jurisprudentie toegevoegd
Model II.B.4.9 Verzoek om het belastbaar bedrag te berekenen in een andere geldeenheid dan de euro
Aangepast vanwege het kennisgroepstandpunt waarin de vraag aan de orde komt of een nooit door de ECB gepubliceerde valuta onder de uitzondering voor publicatie-opschorting valt., V-N 2023/20.19.16.
Model II.B.9.3 Verzoek aan Belastingdienst om aan een buitenlandse belasting onderworpen lichaam te beschouwen als onderworpen aan een belasting die t.b.v. een andere Mogendheid wordt geheven
Aangepast in verband met een hernieuwd besluit, Besluit van 19 september 2024, nr. 2024-20865. De adviseur dient altijd te verwijzen naar de meest recente besluiten.
Model II.B.11.22 Verzoek om de gevolgen van art. 15ai Wet VPB 1969 te matigen
Aangevuld met de uitspraak van Rb. Zeeland-West-Brabant van 16 juli 2024 (ECLI:NL:RBZWB:2024:4736) waaruit andermaal volgt dat de toepassing van art. 15ai Wet VPB 1969 verstrekkende gevolgen heeft en het daarom raadzaam is deze gevolgen altijd te voorkomen. Voor de adviseur een belangrijk signaal.
Model II.B.12.1 Afrekening bij ingang van de status van beleggingsinstelling
Op een tweetal punten aangevuld:
- De Staatssecretaris van Financiën keurt met toepassing van de hardheidsclausule goed (V-N 2024/57.7) voor zover nodig, dat X BV haar jaar als bedoeld in art. 7, lid 2 Wet VPB 1969, voor 2024-2025 mag splitsen volgens art. XIV van het Eindejaarsbesluit 2023 (V-N 2024/4.2.2), zonder een overeenkomstige wijziging van het statutair vastgestelde boekjaar. Deze goedkeuring is met name ingegeven door de duidelijk faciliterende bedoeling van dit artikel van het Eindejaarsbesluit 2023.
- Er is een mogelijkheid gedicht om de met ingang van 1 januari 2025 voorziene aanpassing van het FBI-regime in de vennootschapsbelasting als gevolg van de Wet aanpassing fiscale beleggingsinstelling (Wet aanpassing FBI) te ontgaan. Tevens wordt voor het begrip ‘vastgoed’ in het FBI-regime aansluiting gezocht bij het begrip ‘vastgoed’ elders in de vennootschapsbelasting.
Model II.B.12.8 Verzoek geruisloze omzetting fonds voor gemene rekening
Aangevuld met de gevolgen van een wetsherziening waarbij een overgangsbepaling opgenomen is in de Wet aanpassing fonds voor gemene rekening en vrijgestelde beleggingsinstelling (V-N 2024/4.3.5). Hierdoor wordt een fonds voor gemene rekening (FGR) geacht met ingang van 1 januari 2025 een zogenoemd inkoopfonds te zijn, indien reeds voor die datum het voornemen bestond om te herstructureren en het fonds uiterlijk op 31 december 2025 aan de voorwaarde voor het zijn van inkoopfonds voldoet.
Model II.B.16.15 Verzoek om terugwenteling verliezen alsnog te claimen (verruimde achterwaartse verliesverrekening)
Aangevuld vanwege het kennisgroepstandpunt over de verliesverrekening bij een verlengd boekjaar 2012/2013.
III Capita Selecta
III.A Inbreng onderneming in de BV
Op diverse plekken met name bedragen en percentages geactualiseerd van regime 2024 naar 2025.
Model III.A.4 Lijfrenteovereenkomst betreffende een uitgestelde (gerichte) lijfrente bij inbreng van een onderneming in een BV (art. 3.129 Wet IB 2001) mede omvattende de afname van de fiscale oudedagsreserve
Nieuwe goedkeuring m.b.t. stakingslijfrenten bedongen bij inbreng in eigen BV, gevolgd door een dooroverdracht van de onderneming of een juridische fusie na de inbreng.
Model III.A.5 Lijfrenteovereenkomst betreffende een direct ingaande lijfrente bij inbreng van een onderneming in een BV (art. 3.129 Wet IB 2001) mede omvattende de afname van de fiscale oudedagsreserve
Nieuwe goedkeuring m.b.t. stakingslijfrenten bedongen bij inbreng in eigen BV, gevolgd door een dooroverdracht van de onderneming of een juridische fusie na de inbreng.
Model III.A.9 Verzoek betreffende geruisloze inbreng van een eenmanszaak in een daartoe op te richten besloten vennootschap met beperkte aansprakelijkheid
Nieuw kennisgroepstandpunt toegevoegd over het aanvangstijdstip van het vervreemdingsverbod bij geruisloze inbreng.
III.G Geruisloze terugkeer uit de BV
Model III.G.2 Verzoek geruisloze terugkeer onderneming uit vennootschap met één aandeelhouder in de Algemene Inleiding 1. Algemeen
Een nieuw kennisgroepstandpunt toegevoegd inzake de mogelijkheid van een geruisloze terugkeer op een moment nadat de vennootschap al is ontbonden.
Model III.G.2 Verzoek geruisloze terugkeer onderneming uit vennootschap met één aandeelhouder
Een nieuw kennisgroepstandpunt toegevoegd inzake de mogelijkheid van een geruisloze terugkeer op een moment nadat de vennootschap al is ontbonden.
Producten: Fiscale Modellen