Hof Amsterdam gaat uitgebreid in op de vaststelling van de vermindering ter voorkoming van dubbele belasting voor de Spaanse woning van X. Deze wordt vastgesteld op € 887. Partijen verenigen zich met deze uitkomst, waarop het hof de aanslag vermindert.

Tot het vermogen van X behoort een in Spanje gelegen woning. X is het niet eens met de box 3-heffing en de verleende vermindering ter voorkoming van dubbele belasting. Volgens X mag namelijk bij het bepalen van het werkelijk rendement geen rekening worden gehouden met ongerealiseerde vermogenswinsten.

Hof Amsterdam gaat uitgebreid in op de vaststelling van de vermindering ter voorkoming van dubbele belasting voor de Spaanse woning van X. Deze wordt vastgesteld op € 887. Partijen verenigen zich met deze uitkomst, waarop het hof de aanslag vermindert. De stelling van X over de ongerealiseerde vermogenswinsten bij het vaststellen van het werkelijk rendement wordt door het hof verworpen onder verwijzing naar de recente jurisprudentie van de Hoge Raad.

Lees ook het thema De tweede woning in binnen- en buitenland en box 3.

[Bron Uitspraak]

Wetsartikelen:

Wet rechtsherstel box 3 3

Overeenkomst tussen de Regering van het Koninkrijk der Nederlanden en de Regering van de Spaanse Staat tot het vermijden van dubbele belasting met betrekking tot belastingen naar het inkomen en naar het vermogen 25

Overeenkomst tussen de Regering van het Koninkrijk der Nederlanden en de Regering van de Spaanse Staat tot het vermijden van dubbele belasting met betrekking tot belastingen naar het inkomen en naar het vermogen 6

Wet inkomstenbelasting 2001 5.2

Instantie: Hof Amsterdam

Rubriek: Internationaal belastingrecht, Inkomstenbelasting

Editie: 6 februari

Informatiesoort: VN Vandaag

725

Inhoudsopgave van deze editie

Gerelateerde artikelen