De levering van edibles met CBD valt binnen de werkingssfeer van de BTW. Edibles met CBD zijn aan te merken als voedingsmiddel in de zin van Tabel I post a.1 onderdeel a Wet OB 1968. Dit volgt uit een standpunt van de Kennisgroep omzetbelasting.

De levering van edibles met THC valt niet binnen de werkingssfeer van de BTW. Het gaat hier namelijk om de levering van een product waarin stoffen zijn verwerkt waarvoor een absoluut invoer- en verhandelingsverbod geldt binnen de EU. Dit geldt ook wanneer autoriteiten van lidstaten een gedoogbeleid voeren met betrekking tot dergelijke stoffen. Dat de levering van producten waarvoor een absoluut invoer- en verhandelingsverbod geldt niet binnen de werkingssfeer van de BTW valt, volgt uit arresten van het Hof van Justitie van juli 1988 (Mol, C-269/86, ECLI:EU:C:1988:359, BNB 1988/303 en Happy Family, C-289/86, ECLI:EU:C:1988:360, FED 1988/495).

Edibles zijn producten zoals spacecake, brownies, chocola/bonbons, koekjes en snoep waarin cannabis of cannabisextracten zoals THC of CBD is verwerkt.

Wetingang:

Wet op de omzetbelasting 1968 artikel 1

[Nieuwsbron]

Rubriek: Omzetbelasting

Regelgevende instantie: Belastingdienst

Editie: 18 december

Informatiesoort: VN Vandaag

10

Inhoudsopgave van deze editie

Gerelateerde artikelen