De aandelen van belanghebbende (X bv) zijn in handen van A. In 1994 en 1996 verkoopt A letteraandelen in belanghebbende aan D bv. D bv is een vennootschap van de kinderen van A. D bv blijft de koopsom schuldig. Kort na de koop keert belanghebbende een dividend uit op de aandelen die in bezit zijn van D bv, waardoor de schulden deels worden afgelost. Boekhoudkundig wordt de vordering op D bv verwerkt bij B bv, een dochtermaatschappij van belanghebbende. Nadat belanghebbende de aandelen in haar werkmaatschappijen heeft verkocht, gaat de vordering op D bv over op belanghebbende. In 2003 waardeert belanghebbende de vordering op D bv af met € 700.000. De inspecteur corrigeert de afwaardering vervolgens. Rechtbank Arnhem verklaart belanghebbendes beroep ongegrond. Hof Arnhem oordeelt dat belanghebbende het debiteurenrisico heeft aanvaard uit aandeelhoudersmotieven, omdat de aandelen D bv in handen zijn van de kinderen van haar dga en dat belanghebbende het afwaarderingsverlies niet ten laste van haar winst mag brengen. De Hoge Raad verklaart het beroep in cassatie van belanghebbende niet-ontvankelijk, omdat het niet de gronden van het beroep bevat. Verder wijst de Hoge Raad er op dat belanghebbende het verzuim ook niet binnen de door de griffier gestelde termijn van zes weken is hersteld.
De Hoge Raad verklaart het beroep in cassatie van belanghebbende niet-ontvankelijk, omdat het niet de gronden van het beroep bevat.
1
OVER DIT ARTIKEL
EClI:
ECLI:NL:HR:2011:BR4813
Uitgavenummer:
V-N Vandaag 2011/2866
Zaaknummer:
10/05394
Datum:
25 november 2011
MEEST GELEZEN
Nieuws
VN Vandaag
VN Vandaag
VN Vandaag
VN Vandaag
Gerelateerde artikelen
VN Vandaag
Kennisgroep: Colombiaanse Sociedad por Acciones Simplificada vergelijkbaar met NV/BV
Een Colombiaanse SAS (Sociedad por Acciones Simplificada) is voor de toepassing van de Wet VPB 1969, Wet IB 2001, Wet DB 1965 en Wet BB 2021 vergelijkbaar met een Nederlandse NV of BV. Dat staat in een standpunt van de Kennisgroep belastingplicht en kwalificatie rechtsvormen.
7 juli 2026
VN Vandaag
Deense AMBA vergelijkbaar met Nederlandse coöperatie
De Kennisgroep formeel recht en kwalificatie rechtsvormen oordeelt dat een naar Deens recht opgerichte andelsselskab med begrænset ansvar (AMBA) voor de toepassing van de Wet VPB 1969, Wet IB 2001, Wet DB 1965 en Wet bronbelasting 2021 vergelijkbaar is met een Nederlandse coöperatie of vereniging op coöperatieve grondslag.
7 juli 2026
VN Vandaag
Kennisgroepstandpunt: volgens EU-richtlijnvoorstel vormgegeven buitenlandse DST aftrekbaar
De Kennisgroep IBR VPB & winst stelt dat een in het buitenland geheven digitaledienstenbelasting (Digital Services Tax; DST) niet kwalificeert als een naar de winst geheven belasting waarop een regeling ter voorkoming van dubbele belasting van toepassing is. Een buitenlandse DST is daarom aftrekbaar bij de bepaling van de fiscale winst, mits deze belasting is vormgegeven overeenkomstig het richtlijnvoorstel van de Europese Commissie uit 2018.
7 juli 2026
VN Vandaag
Cambodjaanse Limited Company vergelijkbaar met Nederlandse NV of BV
Volgens de Kennisgroep belastingplicht en kwalificatie rechtsvormen kwalificeert een Cambodjaanse Limited Company, zowel de Private Limited Company als de Public Limited Company, voor Nederlandse fiscale doeleinden als een met een Nederlandse NV of BV vergelijkbare rechtsvorm.
7 juli 2026
VN Vandaag
Kabinet onderzoekt nieuwe fiscale ontwijkingsroutes via territoriale belastingstelsels
Het kabinet gaat onderzoeken of multinationals via territoriale belastingstelsels nog altijd fiscale voordelen kunnen behalen die buiten het bereik van bestaande antimisbruikmaatregelen vallen. Die toezegging doet Staatssecretaris Eerenberg van Financiën in antwoorden op Kamervragen van het lid Stultiens (PRO) over alternatieve routes voor de voormalige CV/BV-structuur.
6 juli 2026
Nieuws
Fiscus start herstel belastingrente vennootschapsbelasting (massaal bezwaar)
De Belastingdienst is begonnen met het verminderen van aanslagen vennootschapsbelasting waarbij te veel belastingrente is berekend. Dat meldt de dienst op zijn website.
2 juli 2026
VN Vandaag
Belastingdienst verlengt regeling voor gemengde projecten woningcorporaties tot 2035
De Belastingdienst verlengt de regeling voor gemengde projecten bij woningcorporaties tot 1 januari 2035. Deze regeling, oorspronkelijk opgenomen in de standaard-vaststellingsovereenkomsten (VSO2) naar aanleiding van de invoering van de vennootschapsbelastingplicht in 2008, zou in beginsel aflopen per 2025.
1 juli 2026
VN Vandaag
Kennisgroep: Chileense Sociedad por Acciones vergelijkbaar met BV of NV
Een naar het recht van Chili opgerichte Sociedad por Acciones (Chileense SpA) is voor de toepassing van de Wet VPB 1969, de Wet IB 2001, de Wet DB 1965 en de Wet BB 2021 vergelijkbaar met een Nederlands BV of NV. Dat staat in een standpunt van de Kennisgroep belastingplicht en kwalificatie rechtsvormen.
30 juni 2026
VN Vandaag
Inspecteur toont aan dat heffing van dividendbelasting bij een ander wordt ontgaan
Hof 's-Hertogenbosch oordeelt dat de dividenduitkering belastbaar is op grond van art. 17 lid 3 onderdeel b Wet VPB 1969. Na een uitgebreide toetsing aan de recente arresten van de Hoge Raad over deze materie stelt het hof vast dat de inspecteur voldoet aan zijn initiële bewijslast.
26 juni 2026
VN Vandaag
Wijziging besluit fiscale beleggingsinstelling naar aanleiding van gewijzigd kwalificatiebeleid
De Staatssecretaris van Financiën wijzigt het Besluit fiscale beleggingsinstelling (Stcrt. 2024, 17312, V-N 2024/33.7) naar aanleiding van de wijziging van de kwalificatiewetgeving per 1 januari 2025. De belangrijkste inhoudelijke wijziging is de toevoeging van onderdeel 8bis, waarin een tijdelijke goedkeuring wordt geïntroduceerd voor de toepassing van de uitdelingsverplichting en financieringslimiet bij gewijzigde kwalificatie van belangen van FBI’s.
25 juni 2026