Inhoudsopgave van deze editie
Vakstudie Nieuws Vandaag, Nota naar aanleiding van verslag inzake Wet verhuurderheffing naar Tweede Kamer
De Staatssecretaris van Financiën heeft de Nota naar aanleiding van het verslag inzake de Wet verhuurderheffing naar de Tweede Kamer gestuurd.
V-N Vandaag 2012/2501: Bijzondere btw-regeling voor reisbureaus niet voor vervoerdiensten die reisbureau zelf verricht
Het HvJ EU oordeelt dat de bijzondere btw-regeling voor handelingen van reisbureaus niet mag worden toegepast op vervoerdiensten die een reisbureau zelf verricht. Niet met betrekking tot de maatstaf van heffing, en ook niet voor de berekening van de btw.
Gerelateerde artikelen
Geen nultarief bij verbroken temporeel verband tussen levering en uitvoer paard
Rechtbank Zeeland-West-Brabant oordeelt dat X BV niet aannemelijk maakt dat de uitvoer van het paard naar de Verenigde Staten plaatsvindt in verband met haar levering. Het nultarief is niet van toepassing.
SRA wijst op recht om belastingrente vergoed te krijgen bij trage behandeling btw-teruggaaf
SRA, de grootste vereniging van accountantskantoren werkzaam voor het mkb, wijst leden erop dat er recht bestaat op vergoeding van belastingrente wanneer een btw-teruggaaf te lang duurt.
Onrust in België over onterechte aanmaningen fiscus naar bijna 200.000 ondernemers
De Belgische fiscus, de FOD Financiën, heeft ongeveer 190.000 foutieve aanmaningen voor btw verstuurd naar ondernemingen die hun btw al hadden betaald. Dat meldden diverse Vlaamse media. De onterechte aanmaningen hebben de voorbije dagen tot veel onrust geleid bij Belgische ondernemers en hun boekhouders.