Belanghebbende (maatschap X) stelt een personenauto ter beschikking aan een van haar werknemers, A. A stalt de auto in zijn garage en ontvangt hiervoor een vergoeding van € 100 per maand van belanghebbende. De inspecteur is van mening dat de vergoeding tot het loon van A behoort en legt een LB-naheffingsaanslag aan belanghebbende op. Belanghebbende stelt dat de vergoeding op grond van art. 13bis Wet LB reeds in de bijtelling voor het privégebruik van de auto is inbegrepen. Volgens belanghebbende wordt niet aan art. 15b lid 1 onderdeel r Wet LB toegekomen omdat art. 13bis Wet LB voorrang geniet boven art. 15b Wet LB. Rechtbank Breda oordeelt dat de conclusie van belanghebbende onjuist is. Volgens de rechtbank zijn de kosten van stalling reeds vergoed geweest via de hoogte van het autokostenforfait, zij het op een voor forfaits karakteristieke robuuste wijze. De inspecteur heeft de vergoeding volgens de rechtbank dan ook terecht tot het loon van A gerekend. Hof 's-Hertogenbosch oordeelt – onder verwijzing naar de wettekst – dat vergoedingen ter zake van parkeergelegenheid in of nabij de woning van de werknemer niet tot de vrije vergoedingen behoren. Uit de wetsgeschiedenis blijkt volgens het hof dat de wetgever art. 15b lid 1 onderdeel r Wet LB uitdrukkelijk als reparatiewetgeving heeft bedoeld. De garagevergoeding behoort dan ook tot het belastbare loon. Het hof bevestigt de uitspraak van de rechtbank.
Gerelateerde artikelen
Supermarktmanager toont geen privégebruik auto niet overtuigend aan
Rechtbank Zeeland-West-Brabant oordeelt dat supermarktmanager X niet overtuigend aantoont dat hij minder dan 500 privékilometers heeft gereden met de via zijn werkgever ter beschikking gestelde auto.
Inhoud pakket Belastingplan 2026 bekendgemaakt
De Staatssecretaris van Financiën heeft de Fiscale beleids- en uitvoeringsagenda 2025 naar de Tweede Kamer gestuurd. Hierin staan de keuzes die dit kabinet maakt. Zo is als bijlage een overzicht opgenomen van fiscale wetgeving zoals die nu is voorzien.
BOVAG over klimaatpakket: eindheffing fossiele auto van de zaak
In het klimaatpakket dat vrijdag 25 april 2025 door de Ministerraad is goedgekeurd, zitten twee concrete maatregelen voor auto’s: een hogere gewichtscorrectie voor elektrische auto’s (EV’s) in de motorrijtuigenbelasting én een geheel nieuwe heffing bij de werkgever voor ‘fossiele’ auto’s van de zaak. Daarnaast worden andere maatregelen aangekondigd die de komende maanden verder worden uitgewerkt, zoals over de aanschafbelasting BPM.
Terechte gebruikelijk-looncorrectie voor indirect aanmerkelijkbelanghouder
Rechtbank Gelderland oordeelt dat X kan beschikken over het vermogen van de STAK als ware het zijn eigen vermogen. X is indirect aanmerkelijkbelanghouder. De gebruikelijk-looncorrectie is terecht.
TOZO-uitkering terecht belast bij echtgenoten
Hof Den Haag oordeelt dat de TOZO-uitkering terecht aan beide echtgenoten is toegerekend en belast met inkomstenbelasting. De rechter kan de redelijkheid en billijkheid van de Participatiewet niet toetsen.