From 28 November 2013 till 30 November 2013 Šemeta will be in Singapore. In Singapore Commissioner Šemeta will meet the Deputy Prime Minister and Minister of Finance, Mr Tharman Shanmugaratham, the Commissioner of the Inland Revenue Service of Singapore, Dr Tan Kim Siew, the Director General of Customs, Mr Fong Yong Kian, as well as members of the EU business community in Singapore. Šemeta will be in Australia from 1 December till 3 December 2013. Australia will hold G20 Presidency in 2014. As such, it will have a vital role to play in pushing forward the international agenda against tax evasion and avoidance. In Australia Commissioner Šemeta will meet Treasurer Joe Hockey, Assistant Treasurer Senator Arthur Sinodinos, Finance Minister Senator Mathias Corman, Minister for Communication Malcolm Turnbull, the CEO of the Australian Customs and Border Protection Service Michael Pezzullo and several senior taxation and treasury officials and experts. The Commissioner will also meet with the Council of Australian Governments and representatives of the EU and the local business communities.
Gerelateerde artikelen
EU stelt importheffing handel stekkerauto's met VK 3 jaar uit
De Europese Commissie gaat voorstellen om de invoering van tarieven op elektrische voertuigen in de handel met het Verenigd Koninkrijk met drie jaar uit te stellen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
EC gaat bij beoordeling complexe financieringsstructuur bij Engie uit van onjuist referentiekader
Het Hof van Justitie EU oordeelt dat Luxemburg geen staatssteun verstrekt bij het afgeven van de rulings aan Engie. Het Gerecht heeft op basis van een onjuiste rechtsopvatting en een onjuiste opvatting van de feiten de vaststelling van de Commissie bevestigd.
Fiscale ruling Engie en Luxemburg toch legaal zegt EU-hof
Luxemburg hoeft toch niet alsnog miljoenen aan belastingen te innen van het Franse energiebedrijf Engie. De Europese Commissie heeft hun belastingdeal ten onrechte als illegaal aangemerkt, oordeelt het Europese Hof van Justitie.
Inwerkingtreding Wet CBAM per 6 december 2023
De Wet Wijziging van de Wet milieubeheer in verband met de overgangsperiode bij de invoering van een mechanisme voor koolstofcorrectie aan de grens (CBAM; V-N 2023/52.18) treedt in werking met ingang van 6 december 2023.
Nota nav tweede verslag bij wetsvoorstel Wet fiscale klimaatmaatregelen glastuinbouw
Staatssecretaris Van Rij van Financiën heeft de nota naar aanleiding van het tweede verslag bij het wetsvoorstel Wet fiscale klimaatmaatregelen glastuinbouw naar de Eerste Kamer gestuurd. De bewindsman geeft antwoord op vragen van leden van de BBB-fractie.
Voortgang fiscale EU-richtlijnvoorstellen tijdens het Spaanse voorzitterschap
De Ecofinraad heeft een overzicht gepubliceerd over de voortgang van de fiscale dossiers onder het Spaanse voorzitterschap. In het overzicht is een stand van zaken gegeven van de fiscale EU-richtlijnvoorstellen, zoals FASTER, ATAD3, BEFIT, Transfer pricing en HOT.
EU-portaal registreren CBAM-goederen staat live
Het voorlopig CBAM-register is toegankelijk voor Nederlandse bedrijven die in de overgangsperiode voor CBAM verplicht zijn hun kwartaalrapportages in te dienen. Dit meldt de Douane. Het daadwerkelijk indienen van het eerste kwartaalrapport kan vanaf 1 januari 2024.
Franse uitstelregeling voor Franse luchtvaartmaatschappijen niet in strijd met EU-recht
Het Hof van Justitie EU wijst de hogere voorziening van Ryanair tegen de Franse uitstelregeling voor Franse luchtvaartmaatschappijen af. De regeling is niet in strijd met het EU-recht. Het doel van de steunregeling voldoet aan de voorwaarden van de uitzondering van art. 107 lid 2 onderdeel b VwEU.
Maaltijdbezorger Deliveroo valt onder verplicht bedrijfstakpensioenfonds
De Hoge Raad oordeelt dat het CAO-verplichtstellingsbesluit niet slechts ziet op gemotoriseerd beroepsvervoer en dat ongemotoriseerd vervoer per fiets er ook onder valt. Het hof heeft terecht niet alleen naar de taalkundige bewoordingen van het besluit gekeken en terecht geconcludeerd dat er geen kenbare objectieve aanknopingspunten zijn voor een andere uitleg.