Woningcorporatie Servatius uit Maastricht is een beroepsprocedure gestart tegen de Belastingdienst over de toepassing van de zogeheten ATAD-regeling, een belastingmaatregel die volgens woningcorporaties ten koste gaat van investeringen in sociale huurwoningen. Dat meldt het stadsmagazine De Nieuwe Ster.
Volgens de Europese ATAD-regeling is een bedrag van zes miljoen euro aan betaalde rente op leningen niet aftrekbaar, zo blijkt uit het jaarverslag over 2025. Het magazine schrijft dat de Europese richtlijn is bedoeld om belastingontwijking door grote ondernemingen die met geleend geld veel winst maken tegen te gaan, maar woningcorporaties stellen al jaren dat zij hierdoor onterecht worden geraakt.
De Belastingdienst heeft de aanslagen vennootschapsbelasting over de jaren 2019 tot en met 2023 definitief vastgesteld. Servatius maakte bezwaar tegen de belastingaanslagen. Dat bezwaar richt zich vooral op de toepassing van de ATAD-regeling, maar ook op de fiscale verwerking van zonnepanelen. Dat bezwaar is afgewezen door de fiscus waardoor de corporatie heeft besloten tot de procedure, meldt het magazine.
Lees ook het thema De implementatie van anti-belastingontwijkingsrichtlijn 1 (ATAD 1).
Bron: De Nieuwe Ster
Informatiesoort: Nieuws