In aanloop naar de augustusbesluitvorming en het Belastingplan 2026 probeert de Tweede Kamer de fiscale plannen van het kabinet bij te sturen. Afgelopen week sprak de vaste Kamercommissie Financiën met staatssecretaris Van Oostenbruggen (Fiscaliteit) over de nationale fiscaliteit. Op een groot aantal dossiers zal het kabinet nog voor deze zomer zijn plannen of aanvullende informatie naar de Kamer sturen.
De Staatssecretaris van Financiën heeft het Wetsvoorstel Wet implementatie EU-richtlijn gegevensuitwisseling cryptoactiva (‘DAC8’) bij de Tweede Kamer ingediend.
Het Hof van Justitie EU oordeelt dat de Belarussische ondernemingen Grodno Azot en Khimvolokno terecht staan op lijsten van personen, entiteiten en lichamen waarvan de tegoeden en economische middelen zijn bevroren vanwege hun connecties met het Loekasjenko-regime.
Het Hof van Justitie EU oordeelt dat Bulgarije in strijd met het EU-recht handelt door een geldboete op te leggen aan BBM omdat zij geen kassabonnen heeft uitgereikt voor door haar verrichte verkopen, wanneer wegens deze inbreuk reeds een bestuurlijke dwangmaatregel is opgelegd.
Staatssecretaris Aartsen van Infrastructuur en milieu is blij met het voorstel van het bedrijfsleven om jaarlijks minstens 115.000 ton gerecycled plastic in te kopen. Voorafgaand aan de ministerraad zegt de demissionaire VVD-bewindsman dat hij "nu eindelijk een keer die discussie kan gaan voeren."
Het Hof van Justitie EU oordeelt dat het in strijd met het EU-recht is dat Letland de datum waarop ten onrechte COVID-steun aan Toode is geweigerd niet aanmerkt als de datum waarop de steun is toegekend. Dit geldt voor de situatie waarin na het verstrijken van die termijn in een rechterlijke beslissing wordt vastgesteld dat die weigering onrechtmatig is.
Het Hof van Justitie EU oordeelt dat het in strijd met het EU-recht is dat Bulgarije het verzoek tot opschorting van de verzegeling van een bedrijfsruimte, in verband met onregelmatigheden met betrekking tot de BTW, slechts toetst aan de hand van het criterium of de tenuitvoerlegging ernstige of moeilijk te herstellen schade kan veroorzaken.
Het Hof van Justitie EU oordeelt dat het in strijd met het EU-recht is dat de Zweedse Belastingdienst de diensten die Högkullen AB voor haar dochterondernemingen verricht in het kader van het actieve beheer van deze dochterondernemingen in alle gevallen beschouwt als één enkele prestatie.
Advocaat-generaal Kokott concludeert dat voor de BTW-heffing niet is vereist dat een belastingplichtige een eigen rechtspersoonlijkheid heeft. Wel moet de belastingplichtige een eigen rechtsbevoegdheid bezitten.
Uit onderzoek is gebleken dat het niet mogelijk is om niet-liquide beleggingen onder te brengen in het vermogenswinstregime in box 3. Dat antwoordt staatssecretaris Van Oostenbruggen van Financiën op vragen van de vaste commissie voor Financiën over de Fiscale beleids- en uitvoeringsagenda 2025.