Bron: ANP
Gerelateerde artikelen
Fiscus: 'Brief 'Verschuldigdheid motorrijtuigenbelasting' is geen rekening'
Belastingplichtigen die een brief hebben gekregen van de Belastingdienst met het onderwerp ‘Verschuldigdheid motorrijtuigenbelasting’, hoeven het bedrag dat in de brief staat nog niet te betalen. Het is namelijk geen rekening, zo waarschuwt de fiscus op zijn website.
Verandering ingangsdatum vrijstelling of bijzonder tarief motorrijtuigenbelasting
Sinds 1 januari 2026 is de ingangsdatum van een vrijstelling en bijzonder tarief voor motorrijtuigen gewijzigd. De vrijstelling of bijzonder tarief geldt vanaf de dag dat het motorrijtuig op iemands naam staat bij de RDW als de aanvraag binnen 30 dagen is gedaan.
De Minister van Financiën heeft het Besluit vaststelling cameraplan 2026 gepubliceerd. In het besluit wordt het cameraplan 2026 vastgesteld voor de controle en het toezicht op de heffing en inning van de motorrijtuigenbelasting.
Eurovignet Portaal sluit per 1 augustus 2026
De Wet Belasting Zware Motorrijtuigen (bzm) vervalt op 1 juli 2026. Vanaf die datum is het Eurovignet niet meer nodig in Nederland en vervalt de internetaangifte-overeenkomst bzm. Belastingplichtigen ontvangen mogelijk een brief met daarin meer informatie en de gevolgen van het sluiten van het Eurovignet Portaal per 1 augustus 2026. Dat meldt de fiscus.