Belanghebbende, X bv, verhuurt panden aan prostituees voor raamprostitutie. In de huurprijs is een opslag voor de schoonmaakkosten begrepen. Naar keuze kunnen de huursters ook, tegen een extra vergoeding, linnengoed en handdoeken van X bv huren. De huursters werven hun klanten zelfstandig en onderhandelen ook zelfstandig over de prijs van de te verlenen diensten. In geschil is of er voor de btw-heffing sprake is van verhuur van onroerende zaken. Hof Leeuwarden oordeelt dat X bv geen gelegenheid geeft tot prostitutie. Het hof stelt vast dat er sprake is van het ter beschikking stellen van kamers. De aard en omvang van de door X bv verrichte activiteiten die zij daarnaast verricht, brengen volgens het hof niet mee dat de verrichte dienst anders dient te worden gekarakteriseerd dan als verhuur van onroerend goed. X bv heeft recht op btw-teruggaaf.
Inhoudsopgave van deze editie
Gerelateerde artikelen
Geen nultarief bij verbroken temporeel verband tussen levering en uitvoer paard
Rechtbank Zeeland-West-Brabant oordeelt dat X BV niet aannemelijk maakt dat de uitvoer van het paard naar de Verenigde Staten plaatsvindt in verband met haar levering. Het nultarief is niet van toepassing.
SRA wijst op recht om belastingrente vergoed te krijgen bij trage behandeling btw-teruggaaf
SRA, de grootste vereniging van accountantskantoren werkzaam voor het mkb, wijst leden erop dat er recht bestaat op vergoeding van belastingrente wanneer een btw-teruggaaf te lang duurt.
Onrust in België over onterechte aanmaningen fiscus naar bijna 200.000 ondernemers
De Belgische fiscus, de FOD Financiën, heeft ongeveer 190.000 foutieve aanmaningen voor btw verstuurd naar ondernemingen die hun btw al hadden betaald. Dat meldden diverse Vlaamse media. De onterechte aanmaningen hebben de voorbije dagen tot veel onrust geleid bij Belgische ondernemers en hun boekhouders.