Informatiesoort: VN Vandaag
Rubriek: Inkomstenbelasting
Instantie: Hof Amsterdam
Editie: 7 september
Informatiesoort: VN Vandaag
Rubriek: Inkomstenbelasting
Instantie: Hof Amsterdam
Editie: 7 september
V-N Vandaag 2012/2104: Voorwaarden bij vermindering Luxemburgse vermogensbelasting in strijd met EU-recht
Het HvJ EU oordeelt dat het in strijd met het EU-recht is om als voorwaarde aan een belastingvermindering te stellen dat een vennootschap de komende vijf jaren nog in de lidstaat is gevestigd. De Luxemburgse regeling is in strijd met de vrijheid van vestiging.
Jetten verwacht opnieuw gesprek met oppositie over dekking box 3
Het kabinet gaat nog eens langs bij oppositiepartijen om te praten over een alternatieve manier om de vermogensbelasting in box 3 te betalen. "Ik sluit niet uit dat ik de komende weken samen met de minister van Financiën weer nieuwe gesprekken zal voeren met de oppositiefracties", zei premier Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie.
Sleijpen roept opnieuw op tot afschaffen hypotheekrenteaftrek
Ook nu de woningmarkt een afkoeling laat zien, is het verstandig om de hypotheekrenteaftrek af te schaffen. Dat heeft president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen vrijdag gezegd op het podium van Room for Discussion bij de Universiteit van Amsterdam.
Box 3-dossier bijgewerkt tot 6 oktober 2026
Het box 3 dossier is geactualiseerd met ontwikkelingen op diverse onderdelen tot 6 oktober jl. Lees hieronder welke ontwikkelingen dat zijn.
Nieuw dekkingsplan voor box 3 laat nog weken op zich wachten
Het kabinet komt waarschijnlijk eind deze maand met een nieuw dekkingsplan voor de beoogde aanpassingen aan de belasting op inkomsten uit vermogen, de box 3. De Tweede Kamer wilde een alternatief op tafel hebben voordat maandag de inhoudelijke behandeling van het belastingplan begint. Maar dat komt pas enkele weken later, melden meerdere Haagse bronnen.