Gerelateerde artikelen
Intensivering fiscale samenwerking EU en Zwitserland
Op 20 oktober 2025 hebben de EU en Zwitserland een wijzigingsprotocol ondertekend om de bestaande overeenkomst inzake fiscale samenwerking te intensiveren. Met het protocol wordt de automatische uitwisseling van informatie over financiële rekeningen uitgebreid en is een nieuw kader gemaakt voor samenwerking bij de invordering van BTW.
Advocaat-generaal HvJ EU Szpunar concludeert dat G GmbH de kosten van de printsjablonen voor de etiketten op de conserven in blik moet optellen bij de relevante transactiewaarde. Dit geldt wanneer de in het douanegebied van de EU gevestigde koper deze printsjablonen kosteloos in elektronische vorm aan leveranciers in een derde land ter beschikking stelt.
7 tips voor een snelle verwerking van de BTW-aangifte
De Belastingdienst geeft 7 BTW-tips voor gebruikers van softwarepakketten. Deze tips helpen om zoveel mogelijk BTW-aangiften automatisch te kunnen verwerken. Sommige aangiften kunnen momenteel niet automatisch worden verwerkt door de Belastingdienst en vallen daardoor uit. Dit leidt tot vertraging. Door de tips toe te passen, kunnen gebruikers bijdragen aan een snellere verwerking.