De heer X (belanghebbende) is in 2006 enig bestuurder van een bv, die een gordijnenconfectieatelier exploiteert. De bv stelt de ontvanger op 20 juli 2006 per brief in kennis van haar onmacht om de loonbelasting over mei 2006 te betalen. In 2007 gaat de bv failliet. In geschil is of X terecht door de ontvanger aansprakelijk is gesteld voor de belastingschulden van de bv. Rechtbank 's-Gravenhage stelt de ontvanger in het gelijk. Hof 's-Gravenhage oordeelt dat de melding van 20 juli 2006 te laat is geschied en dus niet rechtsgeldig is. De ontvanger was ook niet op andere wijze op de hoogte van de betalingsonmacht. De Hoge Raad (21 september 2012, nr. 11/04755, V-N 2012/50.22) oordeelt dat het hof het doorlopende en doorwerkende karakter van een melding van betalingsonmacht heeft miskend. Als algemeen uitgangspunt heeft te gelden dat de bv niet steeds opnieuw melding hoeft te doen van betalingsonmacht. Voor latere tijdvakken – en niet alleen voor de loonbelasting - kan de melding dus wel tijdig zijn geweest. Volgt verwijzing. Hof Amsterdam oordeelt dat X niet aansprakelijk is voor de loon- en omzetbelasting die is nageheven over de maanden juni tot en met december 2006. Niet meer in geschil is namelijk dat de vereiste melding van betalingsonmacht voor deze tijdvakken wel tijdig is gedaan. De ontvanger maakt vervolgens niet aannemelijk dat het niet betalen van de belastingen het gevolg is van aan X te wijten kennelijk onbehoorlijk bestuur. De ontvanger stelt daartoe vergeefs dat X het faillissement van de bv zelf heeft aangevraagd, samen met zijn broer betrokken was bij een nieuwe bv en dat X voorbereidingen trof om de onderneming daarin voort te zetten. De curator heeft deze gang van zaken namelijk voorgelegd aan de voorzieningenrechter, die op voorhand oordeelde dat het handelen van X niet was aan te merken als kennelijk onbehoorlijk bestuur. De aansprakelijkstelling is voor het overige wel terecht. Het hoger beroep van X is deels gegrond.
Inhoudsopgave van deze editie
Gerelateerde artikelen
Ondernemers: schulden van natuurlijke personen te vaak kwijtgescholden
VNO-NCW en MKB-Nederland constateren dat mensen steeds vaker niets van hun schulden hoeven terug te betalen. Daar zijn ondernemers "de dupe van", stellen de ondernemersorganisaties. Ze waarschuwen de Tweede Kamer dat dit de nieuwe norm dreigt te worden. Brancheorganisatie voor schuldhulpverlening NVVK is verbaasd over de oproep.
Gratis juridische hulp aan lage inkomens levert geld op
Vroegtijdige juridische hulp aan mensen die dat niet kunnen betalen, voorkomt volgens nieuw onderzoek schulden en stress. Dit levert de samenleving veel geld op, schrijft Trouw.
Dienst Toeslagen werkt samen met Geldfit
Dienst Toeslagen is recent een samenwerking aangegaan met Geldfit, een hulpinstelling voor burgers en ondernemers met schulden. Uitgangspunt van de samenwerking is dat mensen met geldzorgen sneller toegang tot passende ondersteuning krijgen. Belastingadviseurs kunnen hun klanten met financiële problemen doorverwijzen naar Geldfit.
Ondernemers vragen compensatie voor belasting in coronatijd
Een groeiende groep ondernemers klopt aan bij de Belastingdienst voor compensatie van de omzetbelasting en loonheffing die ze in de coronatijd hebben betaald of daarna terugbetaald, schrijft het Financieele Dagblad. Ze voelen zich benadeeld nu ze merken dat bij sommige concurrenten die belastingschuld wordt kwijtgescholden.