De wijziging is het gevolg van EU-richtlijnen 2016/801 en 2011/98/EU. Daarin is opgenomen dat een betreffende student gelijk moet worden behandeld voor de sociale zekerheid als een onderdaan van de lidstaat waar hij verblijft. Voor de overige gevallen blijft de bestaande regel ongewijzigd dat tijdelijk in Nederland studerenden niet verzekerd zijn voor deze wetten.
Inhoudsopgave van deze editie
Gebreken in informatiebeschikking rechtvaardigen niet een integrale proceskostenvergoeding
Rechtbank Noord-Nederland oordeelt dat een informatiebeschikking informatie moet bevatten over welke van de in art. 52a lid 1 AWR genoemde verplichtingen de belanghebbende niet is nagekomen. De inspecteur heeft dit nagelaten maar dit rechtvaardigt niet een vergoeding van de werkelijke bezwaarkosten.
Vrijstelling verkrijging aandelen onroerendezaak-bv voor opvolgende dochter
Hof Amsterdam oordeelt dat de verkrijging van de aandelen is vrijgesteld van overdrachtsbelasting. Als namelijk door de bv-structuur wordt heen gekeken, zou de verkrijging zijn vrijgesteld van overdrachtsbelasting.
Gemeente weigerde mogelijk ten onrechte een handmatig aangepaste oude machtiging
Rechtbank Limburg oordeelt dat de heffingsambtenaar het bezwaar van X tegen een WOZ-beschikking 2017 mogelijk ten onrechte niet-ontvankelijk heeft verklaard.
Terechte informatiebeschikkingen voor oprichter/advisor van detacheringsbedrijf
Hof 's-Hertogenbosch oordeelt in hoger beroep dat de inspecteur redelijkerwijs informatie bij de heer X heeft opgevraagd over de Panamese Foundation en de (buitenlandse) structuur van de V-groep, waar hij laatstelijk als 'advisor' bij betrokken is geweest en ook (dividend)uitkeringen van heeft ontvangen.
Inspecteur verklaarde bezwaar ten onrechte wegens gebrek aan belang niet-ontvankelijk
Hof Amsterdam is van oordeel dat de inspecteur het bezwaar van X ten onrechte niet-ontvankelijk heeft verklaard.