Luxemerken als Louis Vuitton, Dior en Gucci zien hun verkopen in China steeds verder dalen, nu nieuwe strengere belastingmaatregelen van Beijing rijke consumenten ertoe aanzetten minder uit te geven. China heeft verregaande maatregelen getroffen om kapitaaluitstroom tegen te gaan en belastinginkomsten terug te halen. Dit betekent dat Chinezen veel belasting moeten betalen over vermogen en beleggingswinsten in het buitenland.
De Staatssecretaris van Financiën heeft het Beleidsbesluit toepassing internationaal belastingrecht in de winstsfeer 2026 gepubliceerd. Daarin is onder meer een nieuw onderdeel opgenomen over de thuiswerk-vaste inrichting.
Hof Den Bosch oordeelt dat het Belastingverdrag Nederland-Thailand de Nederlandse heffingsbevoegdheid over de AOW-uitkering van X, een inwoner van Thailand, niet beperkt. Het hof verwerpt vervolgens het beroep van X op art. 23 Belastingverdrag Nederland-Thailand.
Rechtbank Zeeland-West-Brabant oordeelt dat het heffingsrecht over de UWV-uitkeringen over de periode februari 2020 - mei 2020 aan Nederland toekomt. X heeft deze uitkeringen namelijk genoten in de periode voorafgaand aan de beëindiging van zijn dienstverband bij zijn werkgever.
De Franse premier Sébastien Lecornu houdt maandag crisisoverleg over de hack bij de Franse belastingdienst die vorige week werd bekendgemaakt door het ministerie van Financiën. Volgens het kantoor van Lecornu vindt het overleg op ministerieel niveau plaats. Er wordt strafrechtelijk onderzoek gedaan naar de diefstal van gegevens van honderdduizenden Franse belastingbetalers.
Rechtbank Zeeland-West-Brabant oordeelt dat Nederland op grond van art. 18 lid 4 van het belastingverdrag met voormalig Joegoslavië het heffingsrecht heeft over de AOW-uitkering van X als inwoner van Montenegro.
Advocaat-generaal Kokott concludeert dat Luxemburg niet in strijd met het EU-recht handelt door SSPE’s vrij te stellen van de ATAD-renteaftrekbeperking. Volgens de A-G zijn SSPE’s namelijk ook aan te merken als ‘financiële onderneming’.
Het Amerikaanse advocatenkantoor Greenberg Traurig heeft cassatie ingesteld tegen de beslissing van Hof Amsterdam waarin het kantoor werd veroordeeld tot betaling van $17 miljoen aan dj Tijs Verwest (Tiësto). Dat meldt het FD.
Hof ’s-Hertogenbosch oordeelt dat de ontvanger met het versturen van aanmaningen naar de op de Kanaaleilanden wonende X zijn eigen rechtsmacht uitoefent en geen inbreuk maakt op de jurisdictie van dat land, omdat de emigratie niet leidt tot het wegvallen van de Nederlandse belastingschuld.
Rechtbank Zeeland-West-Brabant oordeelt dat X geen recht heeft op aftrek ter voorkoming van dubbele belasting op grond van art. 20 Verdrag Nederland-Italië, omdat hij niet aannemelijk maakt dat hij uitsluitend in Nederland verblijft voor wetenschappelijk onderzoek.