VAT list of gold coins 2018. Special scheme for investment gold
15 november 2017
A new VAT list of gold coins is published valid for the year 2018.
The gold coins included in this list will be treated as investment gold in the Member States. As a result their supply is exempt from VAT for the whole of the 2018 calendar year.
Hof Arnhem-Leeuwarden oordeelt dat niet aannemelijk is dat de in de VSO overeengekomen vergoeding is betaald voor onderdelen van de onderneming die in 2014 al zijn overgedragen aan Stichting Y. Art. 37d Wet OB 1968 is niet van toepassing.
Rechtbank Zeeland-West-Brabant oordeelt dat over 2016 niet bij de leverancier nageheven kan worden in verband met verjaring, zodat in zoverre geen sprake is van verschuldigde en aan X in rekening gebrachte BTW.
De Eerste Kamer heeft op 2 december 2025 ingestemd met het wetsvoorstel Fiscale verzamelwet 2026. Dit voorstel wijzigt verschillende fiscale wetten. De wijzigingen zijn zowel inhoudelijk als technisch of redactioneel van aard.
Het Hof van Justitie EU oordeelt dat het in strijd is met het EU-recht dat Portugal eist dat Santander moet aantonen dat aan de materiële vereisten voor de teruggaaf van dividendbelasting wordt voldaan. Deze eis gaat namelijk verder dan nodig is om de nagestreefde doelstellingen te bereiken.
Advocaat-generaal Szpunar concludeert dat de reisbureauregeling niet van toepassing is op de Kaffeefahrten die P GmbH uitvoert. De A-G pleit namelijk voor een uitleg waarbij de handelingen van reisbureaus niet zien op handelingen die bestaan in de organisatie van uitstapjes in combinatie met de levering van goederen.
Advocaat-generaal Brkan concludeert dat het in strijd met het EU-recht is dat de gedeeltelijke vrijstelling van invoerrechten in het kader van de regeling passieve veredeling wordt toegepast omdat de goederen zijn aangegeven bij een Nederlands kantoor van plaatsing.
Hof Amsterdam oordeelt dat X niet aannemelijk maakt dat afnemer F is gevestigd buiten de EU en evenmin dat haar diensten onder de financiële BTW-vrijstelling van art. 11 lid 1 onderdeel i ten 2e Wet OB 1968 vallen. De Hoge Raad verklaart het beroep in cassatie zonder nadere motivering ongegrond (art. 81 lid 1 Wet RO).
De Belastingdienst heeft nieuwe Release Notes Country-by-Country Reporting v08 gepubliceerd. Wegens een aanpassing in paragraaf 4.3 is de Handleiding Gegevensaanlevering van landenrapporten deel 1 - Algemeen (versie 4.1) aangepast.
Als de landelijke BTW-verhoging op hotelovernachtingen in 2026 niet leidt tot een daling van het aantal toeristenovernachtingen in Amsterdam, denkt het stadsbestuur erover het jaar erna de toeristenbelasting verder te verhogen. Dat staat in een raadsvoorstel van wethouder Mbarki van Economische Zaken.