Aan belanghebbende, de heer X, is door de gemeente een WOZ-beschikking opgelegd van € 148.000. Tijdens de zitting bij de Rechtbank Rotterdam trekt de gemachtigde van X het beroep in als blijkt dat de gemeente de waarde wil verlagen tot € 141.000 en dat X een proceskostenvergoeding zal krijgen conform het Besluit proceskosten bestuursrecht. Dit is ook vastgelegd in het proces-verbaal van de zitting. X gaat in hoger beroep tegen het proces-verbaal, omdat met betrekking tot de proceskosten andere afspraken gemaakt zouden zijn. De rechtbank bevestigt tegenover het hof dat het proces-verbaal een juiste weergave van de zitting is en dat deze als vaststellingsovereenkomst voor X bindend is. Hof Den Haag (26 mei 2015, nr. 14/01375) oordeelt dat het beroep van X niet-ontvankelijk is, omdat het proces-verbaal van zitting geen uitspraak is. Er is dus geen hoger beroep mogelijk. Er is wel reden om een proceskostenvergoeding aan X toe te kennen. X heeft de rechtbank namelijk per fax verzocht haar beslissing ten aanzien de proceskostenvergoeding neer te leggen in een uitspraak, zodat daartegen hoger beroep mogelijk is. De rechtbank had dit verzoek moeten opvatten als betwisting van de rechtsgeldige intrekking van het beroep, aangezien niet is voldaan aan de voorwaarden waaronder het beroep werd ingetrokken – te weten toekenning van een forfaitaire vergoeding van de bij nota van 27 januari 2014 in rekening gebrachte kosten voor een aan X uitgebracht WOZ-taxatieadvies, en de kosten voor de hoorzitting - en had – indien zij van oordeel blijft dat het beroep rechtsgeldig is ingetrokken – haar constatering van die intrekking moeten neerleggen in een uitspraak zodat degene die zich daarmee niet kan verenigen daartegen een rechtsmiddel kan aanwenden (zie HR 23 september 2011, nr. 11/00372, V-N 2011/47.7). Er wordt gelast dat de griffier van het hof aan X de door hem gemaakte proceskosten van het hoger beroep vergoedt, vastgesteld op € 980. Bij uitspraak van heden (14 juli 2015) herstelt Hof Den Haag dit laatste element. In het dictum had namelijk moeten staan dat de Staat de proceskosten aan X moet vergoeden. Het hof gelast daarom alsnog dat de Staat aan X vergoedt de door hem gemaakte proceskosten, vastgesteld op € 980.
Bij uitspraak van 14 juli 2015 herstelt Hof Den Haag het laatste element. In het dictum had namelijk moeten staan dat de Staat de proceskosten aan X moet vergoeden. Het hof gelast daarom alsnog dat de Staat aan X vergoedt de door hem gemaakte proceskosten, vastgesteld op € 980.
2
OVER DIT ARTIKEL
EClI:
ECLI:NL:GHDHA:2015:2174
Zaaknummer:
BK-14/01375
Datum:
14 juli 2015
MEEST GELEZEN
VN Vandaag
VN Vandaag
Nieuws
Box 3-dossier bijgewerkt tot 6 oktober 2026
8 oktober 2026
Nieuws
Nieuw dekkingsplan voor box 3 laat nog weken op zich wachten
8 oktober 2026
VN Vandaag
Inhoudsopgave van deze editie
VN Vandaag
Zeehavenvrijstelling in gevaar
De Staatssecretaris van Financiën vindt het voorbarig om vooruit te lopen op de haalbaarheid van eventuele alternatieven voor het geval dat de zeehavenvrijstelling in de vennootschapsbelasting op last van de Europese Commissie zal worden geschrapt.
18 augustus 2015
VN Vandaag
Fouten maken is onvermijdelijk
De Staatssecretaris van Financiën stelt dat het onvermijdelijk is dat de Belastingdienst fouten maakt maar dat het daarbij van belang is dat de Belastingdienst daar van leert.
18 augustus 2015
VN Vandaag
Participant in fonds dat schip exploiteert is IB-ondernemer
Hof Arnhem-Leeuwarden oordeelt dat X IB-ondernemer is. Volgens de rechtbank maakt X aannemelijk dat hij rechtstreeks verbonden wordt voor verbintenissen van de onderneming.
18 augustus 2015
VN Vandaag
Pensioenverzekeraar heeft recht op aftrek voorbelasting
Hof Arnhem-Leeuwarden oordeelt dat het louter doorbelasten van kosten in beginsel een economische activiteit is die aan de btw-heffing is onderworpen. X kan dan de aan haar in rekening gebrachte btw aftrekken.
18 augustus 2015
VN Vandaag
Gebruik koerslijst sluit vermindering wegens schade niet uit
Hof 's-Hertogenbosch oordeelt in hoger beroep dat X bv gebruik kan maken van een koerslijst en de gevonden handelswaarde vervolgens mag verminderen met de schade. De koerslijst houdt alleen rekening met gemiddelde gebruikssporen en niet met bijzondere vormen van schade.
18 augustus 2015
VN Vandaag
Halvering belastbare winst van bv die geen aangifte doet
Hof Den Haag oordeelt in hoger beroep dat de ambtshalve VPB-aanslag niet op een redelijke schatting berust, aangezien X bv nagenoeg geen ondernemingsactiviteiten verricht, de samenstelling van de balans en het balanstotaal vanaf 2003 nauwelijks zijn gewijzigd en dat zij jaar in jaar uit een doorgaans bescheiden verlies heeft geleden.
18 augustus 2015
VN Vandaag
Schending evenredigheidsbeginsel door vergeefse strafrechtelijke voordrachten
Rechtbank Zeeland-West-Brabant oordeelt dat de inspecteur niet voortvarend genoeg heeft gehandeld en dat de aanslagen die met behulp van de verlengde navorderingstermijn zijn opgelegd daarom vernietigd moeten worden.
18 augustus 2015
VN Vandaag
Verkochte appartementen zijn geen bedrijfsmiddelen: HIR-dotatie niet mogelijk
Rechtbank Noord-Holland oordeelt dat X niet aannemelijk maakt dat E cv bij de aanschaf van de appartementen voornamelijk de intentie had om deze voor langere tijd aan te houden. X kan de verkoopwinst dan niet doteren aan een HIR.
18 augustus 2015
VN Vandaag
Terechte informatiebeschikking wegens groot Luxemburgs saldo in 1996
Hof Arnhem-Leeuwarden oordeelt in hoger beroep dat de inspecteur zich in redelijkheid op het standpunt kan stellen dat de gevraagde informatie voor de belastingheffing over 2008, 2009 en 2010 van belang kan zijn.
18 augustus 2015
VN Vandaag
Beoogde vervangende investering in Zweden vergt nader onderzoek
A-G IJzerman is van mening dat voor de invulling van het criterium ‘aangaan van verplichtingen', in principe kan worden aangesloten bij het tijdstip waarop een overeenkomst wordt gesloten waarbij de ondernemer tegenover de bedongen levering van een bedrijfsmiddel een juridische verplichting tot betaling en daarmede een commercieel risico heeft aanvaard.
18 augustus 2015
Gerelateerde artikelen
VN Vandaag
Macau Limitada vergelijkbaar met Nederlandse NV of BV
De Kennisgroep belastingplicht en kwalificatie rechtsvormen heeft vastgesteld dat een naar het recht van Macau opgerichte Sociedade por quotas (Limitada) voor de toepassing van de Wet VPB 1969, Wet IB 2001, Wet DB 1965 en Wet bronbelasting 2021 vergelijkbaar is met een Nederlandse NV of BV. Dat geldt ook voor de eenpersoonsvariant, de Sociedade Unipessoal Limitada.
25 september 2026
VN Vandaag
Jersey Limited Company kwalificeert als niet-vergelijkbare rechtsvorm
De Kennisgroep belastingplicht en kwalificatie rechtsvormen heeft verduidelijkt dat een naar het recht van Jersey opgerichte Limited Company voor de toepassing van de Wet VPB 1969, Wet IB 2001, Wet DB 1965 en Wet bronbelasting 2021 in beginsel wordt aangemerkt als een niet-vergelijkbare rechtsvorm.
25 september 2026
VN Vandaag
Kabinet wijst op effectiviteit anti-ontwijkingsmaatregelen na vragen over Shell
Het kabinet stelt dat de Nederlandse aanpak van belastingontwijking effectief is en benadrukt dat Nederland de afgelopen jaren diverse maatregelen heeft genomen om internationale belastingontwijking tegen te gaan. Dat blijkt uit de beantwoording van Kamervragen van SP-lid Jimmy Dijk over een publicatie waarin wordt gesteld dat Shell geen winstbelasting in Nederland betaalt.
9 september 2026
VN Vandaag
Kennisgroep: Schotse co-invest- en carried interestfondsen kunnen kwalificeren als FGR
De Kennisgroep belastingplicht en kwalificatie rechtsvormen verduidelijkt dat een Schots co-invest fonds en een carried interest fonds, die deel uitmaken van een grotere investeringsgroepsstructuur, kunnen worden aangemerkt als een beleggingsfonds in de zin van art. 1:1 Wft. Als ook aan de overige wettelijke voorwaarden wordt voldaan, kunnen deze fondsen daardoor kwalificeren als fonds voor gemene rekening (FGR) voor de toepassing van art. 2 lid 4 Wet VPB 1969.
31 juli 2026
VN Vandaag
Kennisgroepstandpunt: Barbadiaanse kapitaalvennootschap vergelijkbaar met een Nederlandse BV of NV
De Kennisgroep belastingplicht en kwalificatie rechtsvormen stelt dat een naar Barbadiaans recht opgerichte Limited Company voor Nederlandse fiscale doeleinden vergelijkbaar is met een Nederlandse NV of BV.
30 juli 2026
VN Vandaag
Kennisgroep: Spaanse FCR afhankelijk van feiten en omstandigheden vergelijkbaar met FGR
De vraag of een naar het recht van Spanje aangegaan Fondo de Capital Riesgo (hierna: FCR) vergelijkbaar is met een FGR of een transparant fonds is afhankelijk van de relevante feiten en omstandigheden van het geval. De beoordeling hiervan is voorbehouden aan de inspecteur.
30 juli 2026
VN Vandaag
Curaçaose NV fiscaal gelijkgesteld aan Nederlandse NV of BV
De Kennisgroep belastingplicht en kwalificatie rechtsvormen verduidelijkt hoe een naar Curaçaos recht opgerichte naamloze vennootschap (NV) fiscaal moet worden gekwalificeerd. Volgens het standpunt is een Curaçaose NV voor de toepassing van de Wet VPB 1969, Wet IB 2001, Wet DB 1965 en Wet bronbelasting 2021 vergelijkbaar met een Nederlandse NV of BV.
30 juli 2026
VN Vandaag
Kennisgroepstandpunt: Société Anonyme Libanaise vergelijkbaar met NV of BV
Een naar het recht van Libanon opgerichte Société Anonyme Libanaise is voor toepassing van de Wet VPB 1969, de Wet IB 2001, de Wet DB 1965 en de Wet BB 2021 vergelijkbaar met een Nederlandse NV of BV. Dit volgt uit een standpunt van de Kennisgroep belastingplicht en kwalificatie rechtsvormen.
23 juli 2026
VN Vandaag
Chinese Gǔfèn Yǒuxiàn Gōngsī (Joint Stock Limited Company) vergelijkbaar met NV/BV
Een Chinese Gǔfèn Yǒuxiàn Gōngsī (Joint Stock Limited Company; hierna: Chinese GYG) is voor de toepassing van de Wet VPB 1969, de Wet IB 2001, de Wet DB 1965 en de Wet BB 2021 vergelijkbaar met een Nederlandse NV of Nederlandse BV. Dat is het standpunt van de Kennisgroep belastingplicht en kwalificatie rechtsvormen.
17 juli 2026
VN Vandaag
Kennisgroep: Saoedische LLC is vergelijkbaar met NV of BV
Een Saoedische Limited Liability Company (LLC) is voor de toepassing van de Wet VPB 1969, de Wet IB 2001, de Wet DB 1965 en de Wet BB 2021 vergelijkbaar met een Nederlandse NV of BV. Dat staat in een standpunt van de Kennisgroep belastingplicht en kwalificatie rechtsvormen.
17 juli 2026