Bron: Ministerie van Financiën
Gerelateerde artikelen
Groter risico terugbetaling door hogere toeslagen
De allerlaagste inkomens in Nederland zijn er sinds juli 2023 flink op vooruitgegaan. Nadat er in juni 2023 een alarmerend rapport was verschenen over de bestedingsruimte van mensen rond het bestaansminimum, heeft de politiek hun positie duidelijk verbeterd. Dat blijkt uit berekeningen van budgetinstituut Nibud op verzoek van NRC.
Vergoeding voor fouten met WIA gaat niet ten koste van toeslagen
Mensen die een vergoeding ontvangen omdat er fouten zijn gemaakt met hun uitkering voor arbeidsongeschiktheid (WIA), raken daardoor geen toeslagen of andere inkomensafhankelijke regelingen kwijt. Dat meldt het ministerie van Sociale Zaken. De eerste vergoedingen worden naar verwachting in de loop van 2026 uitbetaald.
Nieuwe fase hersteloperatie toeslagen
De hersteloperatie toeslagen lijkt in een nieuwe en eveneens ingewikkelde fase terecht te komen. Inmiddels heeft het merendeel van de aangemelde gedupeerde ouders financiële compensatie ontvangen via de integrale beoordeling. Dit betekent dat de politieke focus verschuift naar de financiële compensatie voor de aanvullende schade én het immateriële herstel, waardoor de gedupeerden hun leven weer op de rit kunnen krijgen.
Terugvordering toeslag gehalveerd ondanks ontbreken nieuw beleid Uwv
De Centrale Raad van Beroep (CRvB) heeft op 5 december 2025, ECLI:NL:CRVB:2025:1787, in hoger beroep een uitspraak gedaan over een terugvordering van een toeslag van in totaal ongeveer € 9000 die X ten onrechte naast haar Wajong-uitkering had ontvangen. Door gedeeltelijk van de terugvordering af te zien heeft het Uwv volgens de Raad voldoende rekening gehouden met de oorzaken en gevolgen van de terugvordering. Dat het Uwv na de uitspraak van 18 april 2024 nog geen nieuw beleid heeft vastgesteld, maakt de terugvordering niet onrechtmatig. De Raad wijst er wel op dat het de voorkeur verdient als het Uwv voor terugvorderingen een nieuwe beleidsregel vaststelt.