Report on travellers' allowances in accordance with Council Directive 2007/74/EC on the exemption from VAT and excise duty of goods imported by persons travelling from third countries. European Commission
19 december 2013
Report from the Commission to the European Parliament and the Council in accordance with Article 16 of Council Directive 2007/74/EC on the exemption from value added tax and excise duty of goods imported by persons travelling from third countries.
De Hoge Raad oordeelt dat het Verdrag met Malta zowel een heffingsvacuüm wil voorkomen in verband met het aldaar voor non-domiciled residents geldende remittance base regime, als het onthouden van de verdragsvoordelen aan hen die door een bijzondere regeling geheel of gedeeltelijk van belastingheffing zijn vrijgesteld.
Advocaat-generaal HvJ EU Szpunar concludeert dat G GmbH de kosten van de printsjablonen voor de etiketten op de conserven in blik moet optellen bij de relevante transactiewaarde. Dit geldt wanneer de in het douanegebied van de EU gevestigde koper deze printsjablonen kosteloos in elektronische vorm aan leveranciers in een derde land ter beschikking stelt.
Het Hof van Justitie EU oordeelt dat Roemenië niet in strijd me het EU-recht handelt door producenten van elektriciteit uit hernieuwbare bronnen te onderwerpen aan een belasting over de inkomsten uit de verkoop van hun elektriciteit boven een bepaalde vastgestelde prijs.
De Staatssecretaris van Financiën heeft in het Besluit bemiddeling bij effectentransacties aanwijzingen gegeven over de reikwijdte van het begrip bemiddeling, specifiek bij een transactie met aandelen.
De Belastingdienst geeft 7 BTW-tips voor gebruikers van softwarepakketten. Deze tips helpen om zoveel mogelijk BTW-aangiften automatisch te kunnen verwerken. Sommige aangiften kunnen momenteel niet automatisch worden verwerkt door de Belastingdienst en vallen daardoor uit. Dit leidt tot vertraging. Door de tips toe te passen, kunnen gebruikers bijdragen aan een snellere verwerking.
Rechtbank Noord-Nederland oordeelt dat geen rechtsherstel wordt geboden voor discriminatie bij de arbeidskorting op WGA-uitkeringen door het UWV. Het is aan de wetgever om discriminatie bij de arbeidskorting op te heffen.
De FIOD heeft op 14 oktober 2025 in een strafrechtelijk onderzoek naar belastingfraude meerdere aanhoudingen en doorzoekingen verricht. Het onderzoek richt zich op fraude met omzetbelasting bij de verhuur van woningen. Twee mannen worden verdacht feitelijk leiding te hebben gegeven aan de verboden gedragingen van één of meer bedrijven.
Hof Den Haag oordeelt dat nationale rechters het Unierecht mogen uitleggen en niet verplicht zijn prejudiciële vragen te stellen aan het Hof van Justitie EU. Het beroep van X op het ontbreken van deze bevoegdheid en andere Unierechtelijke bezwaren faalt.
Advocaat-generaal Emiliou concludeert dat de Italiaanse maatregelen die criteria vaststellen om het beheer van commerciële entrepots die handelen in energieproducten onder een accijnsschorsingsregeling toe te staan niet in strijd zijn met het EU-recht.
Advocaat-generaal Pauwels concludeert dat het hof bij zijn beoordeling of sprake is van gelijke gevallen ten onrechte alleen maar de kapitaalimportneutraliteit sec als maatstaf heeft genomen.