Vestel Iberia v Commission. Post-clearance entry in the accounts for import duties is justified. General Court
12 maart 2015
Judgment of the General Court in the joined cases Vestel Iberia v Commission and Makro autoservicio mayorista v Commission in post-clearance customs duty cases.
Het Hof van Justitie EU oordeelt dat de houder van een vrije zone niet in alle gevallen een masterreferentienummer (MRN) in zijn administratie hoeft op te nemen om aan zijn administratieverplichtingen te voldoen en om de bijzondere regeling ‘vrije zone’ te zuiveren.
De Hoge Raad oordeelt dat de beperkingen in de proceskostenvergoedingen uit de per 1 januari 2024 ingevoerde Wet herwaardering proceskostenvergoeding WOZ en BPM niet in strijd zijn met het discriminatieverbod en EU-recht. De beperkingen van de proceskostenvergoeding gelden volgens de Hoge Raad echter niet voor gevallen waarin de rechtsbijstand kennelijk niet de kenmerken heeft van ‘no cure, no pay’.
Het Hof van Justitie EU oordeelt dat Kroatië in strijd met het EU-recht handelt door de verhoging van de basisaftrek aan E. P. te onthouden omdat haar zoon mobiliteitssteun ontvangt in het kader van het Erasmus+-programma.
De Douane meldt dat sinds 1 januari 2025 alle bedrijven zijn aangesloten op het Douaneaangiften Management Systeem (DMS). Het nieuwe aangiftesysteem vervangt het aangiftesysteem (AGS), de Geautomatiseerde Periodieke Aangifte (GPA) en de Schriftelijke Periodieke Aangifte (SPA).
Deze maand versturen platformen een overzicht aan verkopers die in 2024 actief waren op hun platform. Het gaat om een activiteitenoverzicht als gevolg van de DAC7-verplichting aan de Belastingdienst. Het gaat om verkopers die in 2024 (tweedehands) spullen verkochten, transportmiddelen of onroerend goed verhuurden, of persoonlijke diensten leverden op online platformen.
De Europese Rekenkamer (ERK) heeft een controle gedaan met als doel om te beoordelen of het EU-kader voor de bestrijding van schadelijke belastingregelingen en ontwijking van vennootschapsbelasting toereikend is. Het ging met name om drie richtlijnen (de ATAD, de DAC 6 en de TDRD) in de periode 2019-2023. Daarnaast is onderzoek gedaan naar de EU-gedragscodegroep. De ERK deed onderzoek in vijf landen, waaronder Nederland. Dat schrijft staatssecretaris Van Oostenbruggen van Financiën in antwoord op Kamervragen over het Speciaal verslag van de ERK.
De FIOD heeft maandag onder leiding van het Europees Openbaar Ministerie vier mannen (28, 30, 34 en 73) uit Rotterdam en Zevenhuizen aangehouden op verdenking van grootschalige fraude met douaneaangiften. De vier zouden de waarde van uit China geïmporteerde fietsen stelselmatig te laag hebben opgegeven. De schade wordt geschat op minimaal 7,2 miljoen euro.
De verhoging van het BTW-tarief op logies per 1 januari 2026 is ook van toepassing op reeds bestaande contracten voor groepsaccommodaties. Dit staat in een reactie van staatssecretaris Van Oostenbruggen van Financiën op een verzoek van de vaste commissie voor Financiën.
De Autoriteit Persoonsgegevens (hierna: AP) uit serieuze zorgen over onduidelijkheden rondom het beleggen van verantwoordelijkheden en de invulling van taken, en de gebrekkige centrale regie. Dit blijkt uit de documentatie die staatssecretaris Van Oostenbruggen van Financiën meestuurt met een Kamerbrief over adviezen van de AP over de privacyorganisatie van de Belastingdienst.
Vanaf 1 januari 2025 gelden nieuwe oorsprongsregels tussen de EU en de zogenoemde PEM-landen. Omdat niet alle PEM-landen direct overgaan op deze herziene regels, blijft een aantal landen tijdelijk werken met de oorsprongsregels uit 2012. Om de handel en overgang naar de herziene oorsprongsregels soepel te laten verlopen, zijn overgangsbepalingen afgesproken.