Rechtbank Gelderland oordeelt dat er in 2010 geen overeenkomst tot stand is gekomen waarbij het belang in de onderneming door X is overgedragen aan B. De overeenkomst uit april 2010 is namelijk onvoldoende bepaalbaar.

Belanghebbende, X, houdt de aandelen in C bv. C bv drijft een onderneming en houdt de aandelen in D bv. X verhuurt een pand aan de onderneming. In april 2010 spreken X en zijn dochter, B, af dat B de onderneming overneemt. In december 2010 stellen X en B een overeenkomst ter zake van de overname op. Hierbij verkoopt C bv haar onderneming aan D bv. Op 31 januari 2011 levert C bv de aandelen D bv aan B. De inspecteur is van mening dat er bij de verkoop van de aandelen sprake is geweest van een winstuitdeling van € 167.000 aan X.

Rechtbank Gelderland oordeelt dat er in 2010 geen overeenkomst tot stand is gekomen waarbij het belang in de onderneming door X is overgedragen aan B. Volgens de rechtbank is de overeenkomst uit april 2010 namelijk onvoldoende bepaalbaar. Verder is er volgens de rechtbank ook in december 2010 geen overeenkomst tot stand gekomen waarbij het belang in de onderneming aan B is overgedragen. Volgens de rechtbank is in 2010 het belang weliswaar door C bv aan D bv overgedragen, maar is er geen overeenkomst tussen C bv en B tot stand gekomen. Deze overeenkomst komt volgens de rechtbank pas tot stand in 2011, bij de levering van de aandelen D bv. Volgens de rechtbank is er in 2010 dan geen sprake van een uitdeling. Het gelijk is aan X.

[Bron Uitspraak]

Informatiesoort: VN Vandaag

Rubriek: Inkomstenbelasting

Instantie: Rechtbank Gelderland

Editie: 18 juli

1

Inhoudsopgave van deze editie

Gerelateerde artikelen