Riskin and Timmermans. Tax treatment of dividends. Free movement of capital. Advocate General
15 april 2016
Opinion of Advocate General Kokott in the case Riskin and Timmermans. Kokott has the opinion that Belgian tax treatment of dividends is not contrary to the free movement of capital.
EY adviseert in het kader van de implementatie van het ViDA-pakket een brede e-facturatie en rapportage in Nederland voor zowel binnenlandse als intracommunautaire transacties onder een aantal randvoorwaarden die verder moeten worden uitgewerkt. Dat schrijft Staatssecretaris Eerenberg van Financiën in de begeleidende Kamerbrief bij het EY-rapport “ViDA e-facturatie en digitale rapportage”.
Het Hof van Justitie oordeelt dat de Interest- en royaltyrichtlijn de reikwijdte van een vrijstelling niet beperkt tot uitsluitend het tijdvak na het tijdstip waarop een besluit is vastgesteld. Het Hof van Justitie wijst daarbij op de doelstellingen van deze richtlijn.
Advocaat-generaal Medina concludeert dat het in strijd is met het EU-recht dat QJ, als aansprakelijk gestelde bestuurder voor de door de vennootschap VN onbetaald gelaten BTW-schuld, niet in eigen naam tegen de aan VN ambtshalve opgelegde BTW-aanslagen kan ageren.
Het Hof van Justitie oordeelt dat bij de uitgifte van punten bij het loyaliteitsprogramma van Lyko geen sprake is van een voucher in de zin van art. 30 bis BTW-richtlijn. De verplichting om die punten als tegenprestatie voor een goederenlevering te aanvaarden ontbreekt namelijk.
Het Hof van Justitie oordeelt dat de BTW-vrijstelling voor wettige betaalmiddelen niet van toepassing is op het omwisselen van reële valuta’s voor het in-game goud van Žaidimų valiuta. Het in-game goud betreft namelijk virtuele valuta die uitsluitend kunnen worden gebruikt in een onlinevideospel.
Het Hof van Justitie oordeelt dat het niet in strijd is met het EU-recht dat hotels in Duitsland verplicht zijn om prestaties zoals ontbijt afzonderlijk tegen het standaard BTW-tarief te belasten. Dit geldt ook wanneer het bij die prestaties gaat om nevenprestaties bij de kortdurende verhuur.
Het Gerecht oordeelt dat de Strongbow-drank van Heineken România S.A. moet worden ingedeeld als appelwijn, met een accijnstarief van nul. De door de Roemeense douane voorgestelde indeling, met een accijnstarief van 25%, wordt niet gevolgd.
Het Gerecht oordeelt dat het begrip ‘goederen aangeboden in stellen of assortimenten’ in de zin van aantekening 3 op afdeling VI GN van toepassing is op het capsulesysteem van A GmbH. Dit systeem bevat namelijk twee bestanddelen die bestemd zijn voor vermenging tot zilveramalgaam voor tandvullingen.
Advocaat-generaal Brkan concludeert dat de BTW-vrijstelling niet van toepassing is op het beheer van kredieten door A Oy. De vrijstelling geldt niet voor het beheer van kredieten door een onderneming die deze kredieten heeft verkocht en tegen vergoeding blijft beheren.
Het Hof van Justitie EU is het met de Europese Commissie eens dat België de verplichtingen uit hoofde van ATAD1 niet is nagekomen door niet de wettelijke en bestuursrechtelijke bepalingen vast te stellen die nodig zijn om te voldoen aan art. 8 lid 7 ATAD1.