Een buitenlandse opbrengstgerechtigde die voldoet aan de voorwaarden van het FBI-regime komt niet in aanmerking voor de inhoudingsvrijstelling van art. 4 lid 2 Wet DB 1965. De deelnemingsvrijstelling zou namelijk niet van toepassing zijn als die buitenlandse opbrengstgerechtigde in Nederland zou zijn gevestigd.
De Hoge Raad oordeelt onder verwijzing naar de antwoorden van het HvJ EU dat de bestuurdersaansprakelijkheidsregeling niet in strijd is met het EU-rechtelijke evenredigheidsbeginsel. Als het wenselijk wordt geacht dat de ontvanger in deze een discretionaire bevoegdheid moet hebben, dan is het aan de wetgever om de regeling in die zin aan te passen.
Het Hof van Justitie EU oordeelt dat Tsjechië niet in strijd met het EU-recht handelt door FAU hoofdelijk aansprakelijk te stellen voor de BTW die door Verami niet is afgedragen. Daarbij is niet van belang dat het recht op aftrek van de BTW-voorbelasting aan FAU is geweigerd in verband met BTW-fraude.
Rechtbank Zeeland-West-Brabant oordeelt dat de tariefberekening volgens art. 31 Wet VPB 1969 bij een verlengd boekjaar correct is toegepast. De rechtbank ziet geen bijzondere omstandigheden die afwijking van de wettelijke formule rechtvaardigen.
Het Gerecht oordeelt dat Kroatië in strijd met het EU-recht handelt door accijns in rekening te brengen voor een fictieve levering van accijnsproducten die op valse facturen vermeld zijn. Dat de regeling tot doel heeft om de fiscale belangen van Kroatië te beschermen en misbruik en belastingfraude te voorkomen is niet van belang.
Hof Den Haag oordeelt dat partijen bij de totstandkoming van het compromis de (geraamde) afschrijvingen op bedrijfsgebouwen en -terreinen expliciet hebben meegewogen, zodat de kosten van het vastgoed onderdeel zijn van het compromis.
Advocaat-generaal Wattel concludeert dat doel en strekking van de liquidatieverliesregeling niet nopen tot aftrek van het liquidatieverlies. Het voor X BV ongunstige effect van de wet wordt niet veroorzaakt door art. 13d lid 4 Wet VPB 1969.
Rechtbank Zeeland-West-Brabant oordeelt dat de inspecteur terecht omzetbelasting naheft wegens onjuiste toepassing van het nultarief bij export van een paard, maar vermindert de aanslagen en verzuimboete omdat de grondslag te hoog is vastgesteld.
De Staatssecretaris van Financiën heeft het Wetsvoorstel Wet implementatie EU-richtlijn gegevensuitwisseling cryptoactiva (‘DAC8’) bij de Tweede Kamer ingediend.
Het Hof van Justitie EU oordeelt dat de Belarussische ondernemingen Grodno Azot en Khimvolokno terecht staan op lijsten van personen, entiteiten en lichamen waarvan de tegoeden en economische middelen zijn bevroren vanwege hun connecties met het Loekasjenko-regime.