Gerelateerde artikelen
Brussel staat tijdelijk meer staatssteun toe om energiecrisis
De Europese Commissie gaat tijdelijk toestaan dat lidstaten meer staatssteun verlenen aan bedrijven die in de knel zitten door de energiecrisis door de oorlog in het Midden-Oosten. Brussel staat toe dat meer geld wordt gegeven aan de landbouw-, visserij- en transportsector. Deze sectoren hebben te maken met prijsstijgingen voor brandstof of kunstmest. Ook voor industrie die veel energie verbruikt, komen soepelere regels voor staatssteun.
Massaal bezwaar belastingrente afgesloten, individueel bezwaar nog wel mogelijk
De massaalbezwaarprocedure tegen de hoogte van het belastingrentepercentage is afgehandeld waardoor een zogenoemde combinatiebrief om mee te doen aan die bezwaarprocedure niet meer mogelijk is. Ondernemers kunnen nog wel gewoon bezwaar maken tegen een te hoog percentage aan belastingrente.
Do's en don'ts: fiscus deelt interne aandachtspunten innovatiebox
De Coördinatiegroep Taxhavens en Concernfinanciering (CTC) van de Belastingdienst is binnen de dienst verantwoordelijk voor de toepassing van de innovatiebox. De groep heeft onlangs een nieuwsbrief gepubliceerd met do's en don'ts rond de faciliteit.