De EU-richtlijn met BTW-regels voor afstandsverkopen van ingevoerde goederen en de BTW bij invoer is op 14 augustus 2025 in werking getreden. De richtlijn is op 25 juli 2025 gepubliceerd in het Publicatieblad EU.
De Nederlandse overheid loopt jaarlijks 2,6 miljard euro mis doordat steeds meer mensen hun sigaretten en shag in het buitenland kopen, stelt de brancheorganisatie van tabaksfabrikanten VSK na een studie van marktonderzoeker WSPM. Dat bedrag was in 2020 nog 'slechts' 1,4 miljard euro.
De invoering van de algemene antimisbruikbepaling van art. 29i Wet VPB 1969 heeft vorig jaar betrekkelijk weinig aandacht gekregen. Het is de – uitgestelde – codificatie van de algemene antimisbruikbepaling (‘GAAR’) uit de anti-ontgaansrichtlijn (ATAD).
De opbrengst van hogere accijnzen op brandstof wordt deels tenietgedaan doordat grensbewoners meer in het buitenland gaan tanken. In de praktijk is dit weglekeffect echter bescheiden, zo blijkt uit onderzoek van ABN AMRO, meldt het FD.
Het Belgische Grondwettelijk Hof stelt een prejudiciële vraag aan het Hof van Justitie EU over de Minimumbelasting. Volgens het hof bestaat er namelijk twijfel over de geldigheid van de artt. 12 tot 14 EU-richtlijn 2022/2523.
Hof Den Haag oordeelt dat de heffing van forensenbelasting van X geen beperking van vrij verkeer van kapitaal oplevert. Het hof overweegt daarbij dat X zich niet bevindt in een situatie die objectief vergelijkbaar is met die van een persoon die zijn hoofdverblijf in de gemeente heeft en daar een tweede woning aanhoudt.
Het Hof van Justitie EU oordeelt dat het BTW-tarief van 0% terecht door W is toegepast op de levering van de appelen. Omdat de goederen buiten medeweten van W door de afnemer buiten het grondgebied van de Europese Unie zijn uitgevoerd is toch sprake van een ICL.
Het Hof van Justitie EU oordeelt dat Italië in strijd met het EU-recht handelt door een lokale belasting (IRAP) te heffen over buitenlandse deelnemingsdividenden. Het is in strijd met de moeder-dochterrichtlijn om meer dan 5% van de dividenden te belasten die Mediolanum ontvangt.
Het Hof van Justitie EU oordeelt dat P GmbH geen BTW is verschuldigd voor de onjuiste facturen die zij heeft uitgereikt aan een niet-belastingplichtige. Dat zij ook verdere onjuiste facturen heeft uitgereikt aan andere, wél belastingplichtigen, is niet van belang.
Het Hof van Justitie EU oordeelt dat de Franse douaneautoriteit alleen dan verplicht is om ambtshalve tot terugbetaling van de douanerechten over te gaan, wanneer zij vóór het verstrijken van een termijn van drie jaar zelf heeft vastgesteld dat deze ten onrechte zijn geïnd.