Bron: Belastingdienst
Gerelateerde artikelen
Op 28 februari 2026 treedt een nieuwe versie van het Besluit Toelichting Tabel II in werking. Het Besluit vervangt het Besluit van 20 december 2023, nr. 2023-22510, V-N 2024/11.3. In Tabel II zijn de leveringen en diensten genoemd waarvoor het BTW-nultarief geldt.
Uitbesteding btw-systeem fiscus aan Amerikaans bedrijf: 'geopolitiek risico vanwege Trump'
De Nederlandse Belastingdienst gaat software voor het innen van btw uitbesteden aan een Amerikaans bedrijf, Fast Enterprises. IT-experts Bert Hubert en Marcel van Kooten maken zich zorgen over de controle die de Nederlandse Belastingdienst uit handen geeft. "Trump kan ervoor zorgen dat Nederlandse staat geen btw-inkomsten binnenkrijgt". Hubert en Van Kooten worden in hun vrees voor Nederlandse afhankelijkheid van Amerika gesteund door GroenLinks-PvdA-Kamerlid Barbara Kathmann.
De Staatssecretaris van Financiën trekt het Besluit Heffing van omzetbelasting ten aanzien van verenigingen voor vreemdelingenverkeer (1 januari 2002, CPP2001/2155M, V-N 2001/60.1.16) in.