Computerised procedure for the movement of excise goods under suspension of excise duty. European Commission
30 januari 2014
Commission Implementing Regulation (EU) No 76/2014 of 28 January 2014 amending Regulation (EC) No 684/2009 as regards the data to be submitted under the computerised procedure for the movement of excise goods under suspension of excise duty.
This Regulation shall apply from 13 February 2014.
Hof ’s-Hertogenbosch oordeelt dat de aan een buitenlandse arbeidskracht van een illegale sigarettenfabriek opgelegde naheffingsaanslag accijns terecht is. De Hoge Raad verklaart het beroep in cassatie zonder nadere motivering ongegrond (art. 81 lid 1 Wet RO).
De koopkracht stijgt in 2026 iets meer dan gedacht. Dat staat in het voorwoord van de miljoenennota, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van verschillende media. Gemiddeld krijgen huishoudens er volgens de rekenmodellen van het Centraal Planbureau 1,3% bij. In de laatste raming was dat nog 1%.
Advocaat-generaal Kokott concludeert dat bij de uitgifte van punten bij het loyaliteitsprogramma van Lyko geen sprake is van een voucher in de zin van art. 30 bis BTW-richtlijn. Er is namelijk geen (zelfstandige) verplichting om die punten als tegenprestatie voor een goederenlevering te aanvaarden.
Advocaat-generaal Kokott concludeert dat op grond van art. 135 lid 1 onderdeel e BTW-richtlijn alleen handelingen zijn vrijgesteld die betrekking hebben op wettige betaalmiddelen. Ook is het onder bepaalde voorwaarden van toepassing op niet-wettige betaalmiddelen.
Het wordt eenvoudiger om producten van buiten de EU te importeren die koolstof bevatten of waar koolstof bij aan te pas gekomen is. Zo zullen de meeste incidentele importeurs worden vrijgesteld van de regels van het EU-grenscorrectiemechanisme voor koolstof (CBAM) en worden de procedures makkelijker. De EU blijft zijn klimaatambitie echter behouden.
Fonds- en bedrijfsmanagers in de private-equitysector gaan vanaf 1 januari 2026 in Nederland meer belasting betalen. Dat schrijft het FD. Volgens de krant hebben ingewijden bevestigd dat het demissionaire kabinet een motie van die strekking van NSC uitvoert.
Het 200ste nummer van het Tijdschrift Fiscaal Ondernemingsrecht (TFO) is verschenen. Ter gelegenheid van deze mijlpaal delen redactieleden van het TFO in een speciaal jubileumnummer hun visie op diverse actuele fiscale onderwerpen. Het TFO-jubileumnummer is gratis beschikbaar voor lezers van TaxLive.
Advocaat-generaal Kokott concludeert dat de enkele niet-betaling van de aangegeven BTW geen BTW-fraude vormt. Voor zover Vaniz geen misbruik kan worden verweten, kan het enkele feit dat zij wist of had moeten weten dat Stars de aangegeven BTW niet zou betalen, niet tot haar aansprakelijkheid leiden.
Hof Den Haag oordeelt dat X VOF terecht wordt aangeslagen voor accijns op alcoholhoudende dranken, omdat geen sprake is van een individuele en buitensporige last. Het hof vermindert de aanslag en boete voor zover accijns is voldaan en matigt de verzuimboete vanwege de duur van de procedure.
Advocaat-generaal Emiliou concludeert dat het niet in strijd met het EU-recht is dat België een toeslag toepast bij de IB-heffing van niet-ingezetenen. Deze toeslag wordt namelijk opgelegd ter vervanging van een gemeentelijk toeslag waaraan ingezetenen zijn onderworpen.